Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je od Albanije rezultatom 3:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Podgorici.

Izabranici Slobodana Draškovića odigrali dva totalno suprotna poluvremena. U prvom su bili bolji i imali tri odlične prilike za postizanje gola. Međutim, u nastavku su dozvolili protivniku da tri puta zatrese mrežu i tako dođe do trijumfa.

- Prvo poluvrijeme odigrali smo onako kako smo htjeli i kako treba da igramo. Imali smo tri odlične šanse, koje nijesmo iskoristili. U nastavku nam se desio pad i primili smo tri gola iz individualnih grešaka. Nadam se da ćemo u drugoj utakmici imati pravu reakciju, a svakako da je model igre ovaj iz današnjeg prvog poluvremena, kazao je selektor Drašković.

Prvu šansu na utakmici imali su ,,sokoli“. U 27. minutu Matija Krivokapić i Damjan Mugoša povukli su odlično kontru, Mugoša je zatim poslao loptu u šesnaesterac za Viktora Đukanovića, koji je za djelić sekunde bio sporiji od golmana gostiju.

Finiš prvog dijela donio je dvije još bolje prilike za našu selekciju - u 44. minutu Krivokapić je sjajno trčao, vodio loptu skoro 50 metara, izborio se za poziciju, ali je njegov šut sa desetak metara iskosa završio pored gola.

Minut kasnije Bojan Adžić je centrirao sa desne strane, a Eldin Rastoder odlično probao glavom. Ipak, golman Albanije Henrik Vajper je bio siguran.

Ipak, nakon nešto više od desetak minuta igre u nastavku, gosti su došli do vođstva. Kapiten Eljo Toci je iskoristio neopreznost defanzivaca Crne Gore i savladao Ivana Zlajića. Samo tri minuta kasnije, Toci je povisio na 2:0, nakon asistencije Paula Pješke.

U 77. minutu Zajsar Arapi je došao do lopte, zatim pronašao Kristijana Špendija, koji je bio precizan sa otprilike 18 metara.

Konačan rezultat postavio je Ognjen Bakić iz jedanaesterca u prvom minutu sudijske nadoknade.

Isti rivali igraće i 11. oktobra, sa početkom u 15 časova na Trening kampu FSCG.

Crna Gora - Albanija 1:3