Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore na savršen način započela je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

U prvom meču grupe 6 Lige B kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, ekipa Mirka Marića deklasirala je Albaniju u Elbasanu sa 8:1. U jednoj od najubjedljvijih pobjeda naših ženskih selekcija, istakla se Tatjana Osmajić, koja je upisala het-trik, dok je Lidija Stanić postigla dva gola. Mrežu Albanije pogađale su i Ivana Boričić, Ana Krivokapić i Lidija Stanić.

- Bili smo mnogo bolji tokom cijele utakmice, o čemu najbolje govori i rezultat. U ovom momentu, mi smo mnogo ozbiljnija i bolja reprezentacija od Albanije. Pored osam postignutih golova, mogli smo da damo još nekoliko, jer smo imali dosta šansi. Sve čestitke djevojkama, zaslužile su ovakvu pobjedu, kazao je poslije meča selektor Marić.

Ishod utakmice mogao se naslutiti već nakon petnaestak minuta, kada je Crna Gora imala dva gola prednosti.

Tatjana Osmajić dovela je našu ekipu u vođstvo u 10. minutu, da bi u 14. Ivana Boričić povisila na 2:0. Nakon pola sata igre, bilo je 3:0 zahvaljujući Lidiji Stanić.

Sa tim rezultatom pošlo se na odmor, a u nastavku je Crna Gora igrala u istom ritmu. Stanić je 52. minutu ponovo tresla mrežu domaćin, zatim se u 60. upisala i Ana Krivokapić. U periodu od 69. do 74. minuta još dva gola dodala je Osmajić, dok je jedini pogodak za Albaniju postigla Klaudija Borči, iz jedanaesterca u 88. minutu.

Na isteku petog minuta sudijske nadoknade, Lejla Bambur postavila je konačnih 8:1 za Crnu Goru.

Naredni meč naša selekcija igra protiv Azerbejdžana, u ponedjeljak 27. septembra od 16 časova, takođe u Elbasanu. Ukoliko osvoji prvo mjesto u grupi, Crna Gora će izboriti plasman u drugu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Albanija - Crna Gora 1:8

Elbasan arena, Elbasan

Sudija: Valentina Finci (Italija)

0:1 - Osmajić 10', 0:2 - Boričić 14', 0:3 - Stanić 30', 0:4 - Stanić 52', 0:5 - Krivokapić 60', 0:6 - Osmajić 69', 0:7 - Osmajić 74', 1:7 - Borči (p) 88', 1:8 - Bambur 90'+5