Reprezentacija Crne Gore poražena je u petom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo na gostovanju Holandiji rezultatom 4:0.

Duel sa trenutno 14. selekcijom svijeta donio je dobru i hrabru igru „sokola“ u prvom dijelu koji je, nažalost, oknčan sa golom zaostatka. U nastavku meča Holanđani su iskoristili ukazane šanse i na surov način kaznili promašaje našeg tima pred protivničkim golom.

Holandija je tokom prvog dijela imala terensku inicijativu i nekoliko pokušaja da Šarkića od kojih je najopasniji bio Klasenov kada se zatresla prečka našeg gola. Prethodno je bilo uzbudljivo i pred golom Holandije i to nakon sjajne solo akcije Adama Marušića.

Nesmotrenost Lagatora u našem kaznenom prostoru španski arbitar Hil Mancano sankcionisao je dosuđenim kaznenim udarcem. Depaj je loptu sa bijele tačke poslao u gornji desni ugao Šarkićevog gola.

Prvo uzbuđenje u nastavku susreta viđeno je pred golom domaćina – pokušaj Osmajića lijevom nogom Bajlov je zaustavio bez većih problema. Nekoliko minuta kasnije „sokoli“ su došli do najbolje prilike na meču i to nakon greške zadnje linije protivnika. Mugoša je došao do lopte u opasnoj zoni, došao do kaznenog prostora i uputio udarac lijevom nogom koji je bio zamalo neprecizan.

U 62. minutu Depaj je još jednom pronašao put do mreže našeg gola i duplirao prednost domaćih, da bi se osam minuta kasnije i Vajnaldum upisao u listu strijelaca. Konačan rezultat susreta, možda i najljepšim potezom, postavio je Gakpo koji je pogodio metu sa dvadesetak metara.

U narednom kolu kvalifikacija, koje je na programu 7. septembra, naša najbolja selekcija će ugostiti Letoniju.

Holandija – Crna Gora 4:0

Filips stadion, Ajndhoven.

Sudija: Hesus Hil Mancano (Španija)

1:0 – Memfis Depaj (p) 38’, 2:0 – Memfis Depaj 62’, 3:0 – Žoržinjo Vajnaldum 70’, 4:0 – Kod Gakpo 76’