Kadetska reprezentacija Crne Gore trijumfom nad domaćom Mađarskom započela je nastup na međunarodnom prijateljskom turniru u Telkiju.

,,Sokoli“ su slavili sa 2:1, iako su gubili sa 1:0. Već nakon pet minuta igre Benedek Barkoči iskoristio je lošu reakciju odbrane Crne Gore i bez većih problema savladao Petra Bobičića.

Ipak, odgovor je uslijedio veoma brzo - u sedmom minutu Milan Roganović je izveo udarac iz kornera, a u srcu peterca Mađarske najviši u skoku je bio Luka Bubanja, koji je zakucao loptu u mrežu protivnika.

Nakon tako uzbudljivog početka utakmice, ritam igre je pao, tako da nije bilo previše uzbuđenja sve do 58. minuta, kada je Jeremoš Farkaš pogodio stativu.

Finiš meča pripao je našoj selekciji, koja je u 85. minutu mogla do vođstva preko Janka Vukićevića, koji je, nakon solo prodora, bio neprecizan udarcem sa nekoliko metara.

Dobru šansu imao je i Balša Mrvaljević, čiji je pokušaj u 89. minutu završio malo iznad prečke.

Međutim, nagrada za ofanzivu stigla je minut kasnije. Nakon dobre reakcije defanzivaca Crne Gore, duga lopta stigla je do Mrvaljevića, koji je uposlio Petra Barca. Napadač ,,sokola“ odlično je plasirao loptu i poslao je iza leđa protivničkog golmana za konačnih 2:1.

- U početku utakmice imali smo malo problema sa izuzetno brzom podlogom i primili smo brzo gol. Mađarska je imala svoj stil igre kroz posjed lopte, dok smo mi tražili šansu iz transformacije. Vratili smo se brzo u utakmicu, probali da pariramo trčanjem, što nam je uzelo dosta snage. Izmjenama smo osvježili ekipu i došli do mirnijeg pasa u drugom poluvremenu. Pored postignutog gola za pobjedu, imali smo nekoliko lijepih akcija. Sve čestitke igračima, sada da probamo da se dobro odmorimo za sljedeće utakmice, rekao je selektor Radovan Kavaja.

U drugom meču na turniru naša reprezentacija igraće sa Hrvatskom, u četvrtak 19. avgusta od 17 časova.

Mađarska - Crna Gora 1:2