Podgoričani prvi put u klupskoj istoriji osvojili duplu krunu…

Fudbaleri Budućnosti osvojili su Kup Crne Gore pobjedom nad Dečićem - 3:1.

Podgoričani su prvi put u klupskoj istoriji osvojili duplu krunu, a ujedno došli i do trećeg pehara namijenjenog pobjedniku Kupa. Sve to pred skoro 1.000 gledalaca na tribinama, koje su otvorene prvi put nakon više od godinu i pandemije korona virusa.

Prvo poluvrijeme meča na Gradskom stadionu obilovalo je uzbuđenjima. Tri gola, velika borba i mnogo žestokih startova stali su u nešto više od 45 minuta igre.

Finale je otvoreno pogotkom Marka Vučića već u 3. minutu. Lijevi bek Budućnosti šutirao je sa dvadesetak metara iskosa, lopta je na putu do gola zakačila Marka Tućija i skrenula u mrežu Stefana Popovića.

Novi gol viđen je u 28. minutu. Lazar Mijović je ukrao loptu na polovini Dečića, zatim kombinovao sa Petrom Grbićem i onda uspješno završio akciju kojom je donio 2:0 svojoj ekipi.

Dečić se nije predavao, stvorio je par situacija pred golom protivnika prije gola Danila Pešukića. Dobro je po lijevoj strani prošao Danilo Marković, dao nisku loptu koju je Pešukić efektno petom sproveo iza leđa Miloša Dragojevića.

Većina onog gledanog u prvom dijelu, nije viđeno u nastavku. Ritam meča znatno je opao, Budućnost je koristila to što ima gol prednosti, dok Dečić u ofanzivi nije uspijevao da pronađe prostor za nešto konkretnije.

,,Plavima“ je odgovarao takav ritam, a do kraja je uspjela da postigne gol i potvrdi pobjedu minut prije kraja regularnog toka, kada je Igor Ivanović zatresao mrežu Dečića.

Dečić - Budućnost 1:3

Gradski stadion, Podgorica. Gledalaca: 946.

Sudija: Mileta Šćepanović (Podgorica). Pomoćnici: Milutin Đukić (Cetinje), Nikola Radulović (Podgorica). Četvrti sudija: Predrag Radovanović (Podgorica)

0:1 - Vučić 3', 0:2 - Mijović 28', 1:2 - Pešukić 38', 1:3 - Ivanović 89'