Podgoričani žele prvu duplu krunu, klub iz Tuzi prvi put u finalu...

U borbi za pehar namijenjen pobjedniku Kupa Crne Gore naći će se Budućnost i Dečić.

Novi-stari šampion države u revanšu polufinala slavio je sa 3:0 i tako nadoknadio zaostatak iz prvog meča sa Zetom, kada je bilo 2:1 za Golubovčane.

Budućnost je poslije nešto više od pola sata igre anulirala prednost Zete zahvaljujući pogotku Draška Božovića iz jedanaesterca. Nakon toga je uslijedila velika borba, koju je prema konačnom trijumfu ,,plavih“ odveo gol Lazara Mijovića u 78. minutu. U finišu meča Vasilije Terzić postavio je konačan rezultat i tako doveo Podgoričane do mogućnosti da prvi put u klupskoj istoriji osvoje duplu krunu.

Istoriju žele da pišu i fudbaleri Dečića, koji će nakon 1:0 u revanšu sa Iskrom prvi put naći u finalu Kupa Crne Gore. Nakon 0:0 u Danilovgradu, i večeras u Tuzima viđena je velika borba na terenu.

Trenutak odluke desio se u 51. minutu, kada je Danilo Pešukić postigao prelijep pogodak sa oko 30 metara.