Mlađe kadetske reprezentacije Sjeverne Makedonije i Crne Gore remizirale su rezultatom 1:1 u prvom od dva prijateljska meča.

Naša selekcija bila je bolji rival u ovoj utakmici, a do vođstva je stigla nakon petnaestak minuta igre, kada je Nikola Medojević postigao lijep gol za oko 25 metara udaljenosti.

Medojević je bio u dobroj situaciji i u 35. minutu, kada je njegov pokušaj glavom sa nekoliko metara odbranio čuvar mreže Sjeverne Makedonije.

Domaćin je do pogotka došao u 42. minutu, uz dosta sreće. Martin Gjorgijevski je šutirao, lopta je zakačila nekog od naših igrača i prevarila golmana Petra Bobičića.

U 51. minutu ,,sokoli“ su imali gotovo idealnu šansu za novo vođstvo. Luka Lečić je oboren u šesnaestercu domaćih, ali je ubrzo nakon toga bio neprecizan iz jedanaesterca.

Crna Gora je do kraja imala više loptu u svom posjedu, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade Marko Tadić bio u prilici da donese pobjedu ,,sokolima“. Ipak, slabo je šutirao iz okreta sa nekoliko metara.

- Prikazali smo dobru igru, u većem dijelu utakmice bili smo bolji rival. Imali smo vođstvo, promašili penal, a u nekoliko situacija u napadu mogli bolje da reagujemo. Bili smo dovoljno agresivni, timska igra je bila na nivou, kontrolisali smo tempo utakmice sve vrijeme i sve to iz posjeda i kroz protok lopte, što nas posebno raduje. Kratko vrijemo smo zajedno, ali smo uspjeli da sprovedemo neke ideje, rekao je selektor Kavaja.

Drugi duel mlađih kadetskih selekcija Sjeverne Makedonije i Crne Gore igra se u četvrtak od 11 časova.

Sjeverna Makedonija - Crna Gora 1:1

Trening kamp FS Sj. Makedonije, Skoplje.

Sudija: Benjamin Kerimi (Sj. Makedonija).

0:1 - Medojević 15', 1:1 - Gjorgijevski 42'

Lečić, Perović - Crna Gora

Sjeverna Makedonija: Stefan Jovanoski, Matej Janevski (od 73. Ljorik Kaba), Marko Stojilevski, Amir Bećiri, Kire Stojanov (od 73. Hadis Tairi), Martin Gjorgijevski, Zani Nazifi, Azis Jamini (od 80. Maksim Bundaleski), Filip Jovanovski, Andrej Arizankoski, Amir Nuhija (od 80. Filip Zekoski).
Selektor: Toni Jakimovski.

Crna Gora: Petar Bobičić, Miloš Vračar (od 79. Denis Ljuljanović), Luka Bubanja, Romario Camaj (od 79. Janko Vukićević), Jovan Kecojević (od 75. Nikola Radusinović), Luka Lečić, Nemanja Pavićević (od 59. Balša Mrvaljević), Strahinja Tešović (od 79. Andrija Bečić), Aleksa Vukadinović (od 59. Marko Tadić), Nikola Medojević (od 75. Stefan Radojević), Nenad Krivokapić (od 59. Marko Perović).
Selektor: Radovan Kavaja.