Duel između omladinskih selekcija Sjeverne Makedonije i Crne Gore završen je remijem - 1:1.

Na terenu Trening kampa FS Sjeverne Makedonije viđena je još jedna borbena utakmica ovih rivala, u kojoj je naša selekcija znala da odgovori na pravi način poslije zaostatka od 1:0.

- Odigrali smo kvalitetnu utakmicu, u kojoj smo mogli doći i do pobjede. Dobra stvar je što su, nakon primljenog gola, igrači reagovali na pravi način i od tog momenta diktirali tempo. Stvorili smo nekoliko dobrih situacija, ali nam je falila efikasna završnica. Možemo biti zadovoljni viđenim u ove dvije utakmice, pogotovo kada je riječ o pristupu i odnosu igrača prema igri i obavezama, rekao je selektor Slobodan Drašković.

,,Sokoli“ su dobro otvorili utakmicu i u prvih pola sata imali dvije prilike za postizanje pogotka. U 7. minutu Jovan Dašić je prekinuo napad protivnika, zatim dao loptu za Kristijana Erneca, koji je šutirao preko gola. Dvadesetak minuta kasnije, Vasilije Delibašić nije uspio da golom završi dobru akcije svoje ekipe.

Domaćin je kaznio te promašaje u 34. minutu - Kombinovali su Vane Krstevski i Martin Talakov, a mrežu Ivana Zlajića pogodio je Behar Feta.

U nastavku je viđena još otvorenija igra, pa je na desetak minuta nakon povratka sa odmora Viktor Đukanović u situaciji ,,jedan na jedan“ sa golmanom, loptu poslao preko gola.

Ipak, ispravio se u 75. minutu, kada je postavio konačan rezultat preciznim udarcem sa desetak metara poslije dodavanja iz indirekta.

Do kraja meča istakao se i golman Zlajić, sa par sigurnih intervencija.

Sjeverna Makedonija - Crna Gora 1:1

Trening kamp FS Sj. Makedonije, Skoplje.

Sudija: Aleksandar Vasilevski (Sj. Makedonija).

1:0 - Feta 34, 1:1 - Đukanović 79’