Mlada reprezentacija Crne Gore remijem sa Bosnom i Hercegovinom (2:2) započela je nastup u grupi G kvalifikacija za UEFA EURO 2023.

Na stadionu ,,DG arena“ viđena je borbena utakmica, u kojoj je naša selekcija dva puta stizala vođstvo protivnika

Početak meča pripao je ,,sokolima“, koji su napravili prvu veliku šansu na utakmici. Miloš Brnović je u 12. minutu centrirao sa desne strane, a defanzivac Anto Babić glavom pogodio stativu.

Gosti su nakon toga bili nešto aktivniji, pa su do poluvremena imali dvije veoma dobre prilike - Ajdin Hasić je u 26. minutu opasno šutirao, ali je sjajno reagovao Balša Popović. Četiri minuta kasnije Eldar Šehić je pogodio prečku udarcem sa distance.

Najviše uzbuđenja viđeno je u uvodnih desetak minuta drugog poluvremena. Gosti su poveli u 48. minutu nakon prekida - Adrian Barišić je udario loptu glavom, a onda se onda od Nikole Krstovića odbila u mrežu naše selekcije.

Na odgovor se čekalo osam minuta i ponovo je u pitanju bio autogol. Ovog puta na drugoj strani svoju mrežu zatresao je Amar Dedić.

Ali, egal je trajao nepuna dva minuta, zahvaljujući pogotku Ivana Bašića.

,,Sokoli“ se nijesu predavali, krenuli su ofanzivnije prema golu protivnika i za takav pristup nagrađeni su novim izjednačenjem. U glavnom ulozi bio je Andrija Ražnatović - defanzivac Crne Gore lijepo je prošao po lijevoj strani, a onda u stilu napadača majstorski lobovao Azura Aljkanovića udarcem sa desetak metara iskosa.

Nakon nekoliko opasnih pokušaja Bosne i Hercegovine, naša selekcija imala je odlično šansu preko Nikole Krstovića, koji je glavom šutirao pored gola nakon centaršuta Danila Pešukića.

,,Sokoli“ kvalifikacije nastavljaju početkom juna, kada će u drugom kolu gostovati Luksemburgu.

Crna Gora - Bosna i Hercegovina 2:2

Stadion ,,DG arena“, Podgorica.

Sudija: Fedaji San (Švajcarska).

0:1 - Nikola Krstović (ag) 48', 1:1 - Dedić (ag) 56', 1:2 - Bašić 58', 2:2 - Ražnatović 68'