Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je sa 4:2 u drugom prijateljskom duelu sa Bosnom i Hercegovinom.

Za razliku od prvog meča i minimalne pobjede ,,sokola“, gosti su danas odigrali znatno bolje i zasluženo došli do pobjede.

Nako nešto više od pola sata igre imali su dva gola viška zahvaljujući Ivanu Bašiću i Nikši Šiliću, dok je u prvom minutu nastavka Dejan Perović smanjio zaostatak.

Ipak, Bašić je vrlo brzo vratio prednost od dva gola svojoj ekipi, nakon čega su gosti imali još par šansi za gol. Postigli su ga u 80. minutu, kada je Amar Cerić bio precizan.

Sami finiš utakmice donio je incijativu naše ekipe, koja je do gola mogla u 90. minutu, ali Aldin Mušović sa nekoliko metara nije uspio da savlada golmana gostiju Strahinju Manojlovića. Međutim, savladao ga je dva minuta kasnije njegov saigrač Ajdin Jusupović, čime je postavljen konačan rezultat utakmice.

- Nije prijatno kada se izgubi sa 4:2, ali nam je ipak falilo šest igrača iz prve postave, koji su bili tu za prvu utakmicu. Žao mi je što nijesu bili tu, jer na ovakvom terenu bih imao bolju sliku o svim igračima. Sa druge strane, dobro je što smo mogli da vidimo neke igrače koji ranije nijesu imali veću minutažu. Sve u svemu, nakon ove dvije utakmice sa Bosnom i Hercegovinom nemao preveliki uvid u mogućnosti ekipe uoči kvalifikacionog turnira. Da se prvi meč igrao u normalnim okolnostima, vjerovatno bismo više vidjeli od naših igrača. Nastojaćemo da do početka kvalifikacija iskristališemo neke stvari, rekao je selektor Slobodan Drašković.

Crna Gora - Bosna i Hercegovina 2:4

Trening kamp FK Budućnost, Podgorica.

Sudija: Manojlo Sekulić (Crna Gora).

0:1 - Bašić 12’, 0:2 - Šilić 32’, 1:2 - Perović 46’, 1:3 - Bašić 51’, 1:4 - Cerić 80’, 2:4 - Jusupović (ag) 90.+2

Perović - Crna Gora

Crna Gora: Sergej Joksimović, Igor Pajović, Rastko Marsenić, Nikola Vukotić (od 66. Nemanja Božović), Arnel Kujović, Aldin Drndar (od 61. Dušan Vuković), Bogdan Obradović (od 46. Nemanja Popović), Vlado Gajić (od 46. Aldin Mušović), Ognjen Gašević, Petar Tadić (od 46. Dejan Perović), Milun Joković (od 46. Ognjen Kasalica).
Selektor: Slobodan Drašković.

Bosna i Hercegovina: Strahinja Manojlović, Patrik Bošnjak (od 82. Ajdin Jusupović), Omar Beća (od 62. Dragan Bilbija), Amar Drina, Salih Husić (od 82. Andrija Janjić), Hamza Gasal (od 62. Alem Suljić), Faruk Duraković (od 82. Branko Božić), Adi Alić (od 62. Amar Cerić), Ivan Bašić (od 74. Harun Karić), Nikša Šilić, Harun Beganović (od 62. Luka Janković).
Selektor: Slaven Musa.