Futsal reprezentacija Crne Gore poražena je od Italije rezultatom 3:0 u prvom kolu grupe 7 kvalifikacija za UEFA Futsal EURO.

Jedan od favorita grupe opravdao je status jedne od najboljih evropskih reprezentaacija. Sredinom prvog poluvremena Italija je stekla dva gola prednosti, imala je i inicijativu i stvarala šanse, da bi u nastavku postigla još jedan gol.

Na drugoj strani, naša selekcija je pružila jak otpor, pogotovo u drugom poluvremenu, kada su opasno zaprijetili Ilija Mugoša, Luka Vuletić i Aleksandar Obradović. Najbolju šansu propustio je Marko Spasojević u 37. minutu.

- Očekivano teška utakmica za nas. Italija ima mnogo više igrača u rotaciji, mnogo dužu klupu, tako da stalno vrše jak pritisak visoko na terenu. Trudili smo se koliko smo mogli, pokušali smo da iskoristimo neke šanse koje smo stvorili. Sve u svemu, ovo je za nas jedno dobro iskustvo.

U drugom kolu grupe 7 Crna Gora će 2. februara gostovati Belgiji u Liježu.

Crna Gora - Italija 0:3

Dvorana hotelskog kompleksa ,,Voco“, Podgorica.

Sudije: Adrijan Čop (Švajcarska), Georg Jansizijan (Švedska), Dražen Vukčević (Crna Gora).

0:1 - Gajo 8', 0:2 - Vijeira 11', 0:3 - Mesumeći 36'

Crna Gora: Dragoljub Despotović, Eldin Ćorović, Ilija Mugoša, Marko Spasojević, Aleksandar Obradović. Igrali su još: Milun Sekulić, Balša Đurković, Luka Marković, Kosta Vuković, Ivan Mugoša, Nikola Vidaković, Luka Vuletić, Dejan Miličić, Fatmir Molabećirović.
Selektor: Sveto Ljesar.

Italija: Franćesko Molitijerno, Muriljo, Karmelo Musumeći, Daglas Nikolodi, Pablo Arijan Vijeira. Igrali su još: Lorenco Pjetranđelo, Gabrijel Mota, Mateo Espozito, Paolo Ćesaroni, Eduardo Alano, Anđelo Šininja, Marselo, Giljelme Gajo, Simone Aćili.
Selektor: Masimilijano Belarte.