Budućnost povećala prednost na tabeli…

Tek u 16. kolu Telekom 1.CFL fudbaleri Dečića osjetili su kako je to biti poražen, a najzaslužniji za takav ishod je Podgorica, koja je u Tuzima slavila sa 3:0.

Dobru igru Podgorice golovima su konkretizovali Anđelko Jovanović u 14, Šaleta Kordić u 65. i Balša Sekulić u 87. minutu.

Rezultat iz Tuzi odgovarao je fudbalerima Budućnosti, koji su pobjedom nad gostovanju Iskri (2:0) došli do 10 bodova prednosti ispred drugoplasiranog Dečića. Vodeći gol za Podgoričane postigao je Anto Babić u 43. minut, konačan rezultat postavio je Draško Božović šest minuta prije kraja regularnog toga utakmice.

Sutjeska je bila ubjedljiva protiv Rudara u Pljevljima - 4:0. Sve je bilo gotovo do 27. minuta, do tada su golove postigli Milutin Osmajić (dva) i Božo Marković. U nastavku je mrežu rivala zatresao i Nikola Janjić u 50. minutu.

Jezero je sa 2:0 bilo bolje od Petrovca. Strijelci za domaćina bili su Božo Osmajlić u 25. i Ndue Mujeci u 88. minutu.

Do trijumfa je stigla i Zeta u duelu sa OFK Titogradom - 1:0. Meč je riješio Janko Simović pogotkom u 77. minutu.

Na vrhu liste strijelaca i dalje je Kordić iz Podgorice, sa 10 golova. Dva manje od njega postigla su četiri igrača - Draško Božović iz Budućnosti, Kristijan Vuljaj iz Dečića, Vuk Striković iz Rudara i Božo Marković iz Sutjeske.

Rudar - Sutjeska 0:4