Sutjeska u finišu izbjegla poraz…

Derbi meč 15. kola Telekom 1.CFL, između Sutjeske i Dečića, završen je bez pobjednika - 1:1.

Gosti iz Tuzi imali su vođstvo od 20. minuta i pogotka Iljira Camaja. Ipak, poraz Nikšićana spriječio je Božo Marković golom u četvrtom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Rudar je vodio protiv Budućnosti, ali je aktuelni šampion došao do nove pobjede - 4:2. Mladi Vuk Striković doveo je goste u vođstvo nakon samo četiri minuta igre na Gradskom stadionu, međutim, ubrzo je stiglo i izjednačenje pogotkom Miomira Đuričkovića u 9. minutu. Preokret je donio Draško Božović u 31, da bi vođstvo Budućnosti pojačao Dejan Zarubica deset minuta kasnije. Benin Tahirović je u 51. smanjio zaostatak Rudara, ali je to bilo sve od gostiju. Konalan rezultat postavio je šesnaestogodišnji Viktor Đukanović u 65. minutu.

Preostala tri meča 15. kola završena su minimalnim pobjedama Titograda, Zete i Petrovca nad Jezerom, Podgoricom i Iskrom.

Na vrhu liste strijelaca i dalje je Šaleta Kordić iz Podgorice sa devet golova, prate ga sa jednim manje Kristijan Vuljaj iz Dečića i Striković iz Rudara.

Budućnost - Rudar 4:2
Đuričković 9', Božović 31', Zarubica 41', Đukanović 65' - Striković 4', Tahirović 51'

Sutjeska - Dečić 1:1