Remi Crne Gore i Kazahstana u prijateljskom meču…

Prvi od tri novembarska izazova ,,hrabri sokoli“ završili su remijem - u prijateljskom duelu sa Kazahstanom nije bilo golova - 0:0.

Večerašnja utakmica bila je još jedna prilika da selektor Faruk Hadžibegić isproba nove opcije, pa su debitantske nastupe u dresu seniorske reprezentacije upisali Miloš Milović, Milutin Osmajić i Anđelko Jovanović. Nažalost, Milović je morao da napusti igru nakon dvadesetak minuta zbog povrede.

Na Gradskom stadionu je viđen prilično tvrd meč, bez puno prilika na obje strane. Nakon izjednačenog prvog dijela, naša selekcija je u nastavku zaigrala ofanzivnije, ali takav pristup nije donio konkretan učinak.

Prvu i najbolju šansu u prvom poluvremenu, ,,hrabri sokoli“ su imali u 22. minutu - Aleksandar Boljević je ukrao loptu na svojoj polovini, povukao kontru koju je udarcem pored gola završio Fatos Bećiraj.

Uslijedio je period nešto bolje igre gostiju, koji su se u šansi našli u 28. minutu - Marat Bistrov je šutirao sa nekoliko metara, ali je Danijel Petković odlično reagovao.

Čuvar mreže ,,sokola“ na visini zadatka je bio i desetak minuta kasnije, kada je ,,kaznio“ oklijevanje Bistrova nakon odbijene lopte.

Nakon nekoliko izmjena u drugom poluvremenu, Crna Gora je preuzela inicijativu. Odlične šanse u 66. minutu nijesu iskoristili Stevan Jovetić i Dino Islamović. Prvo je Jovetić asistirao Islamoviću, kojeg je izblokirao defanzivac gostiju, da bi zatim, na odbijenu loptu natrčao kapiten naše selekcije i dobro šutirao. Ipak, golman Kazahstana je reagovao još bolje i poslao loptu u korner.

Do kraja meča Crna Gora je imala više loptu u svom posjedu, ali promjene rezultata nije bilo.

Sljedeći izazov za ,,sokole“ je gostovanje Azerbejdžanu u 5. kolu Lige nacija. Meč će se, zbog ratnih dešavanja u Azerbejdženu, igrati u hrvatskom Zaprešiću 14. novembra od 18 časova.

Crna Gora - Kazahstan 0:0