Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je sa 3:0 u prvoj od dvije prijateljske utakmice sa Bosnom i Hercegovinom.

Utakmica odigrana u Međugorju dobrim dijelom je odlučena već u prvo minutu, budući da je domaćin tada došao do vođstvo preko Dragana Čavića.

Do poluvremena je mrežu ,,sokola“ zatresaoc i Azur Mahmić u 39. minutu, dok je u posljednjim trenucima meča konačan rezultat postavio Andrija Janjić.

,,Sokoli“ su stvorili nekoliko prilika - u 27. minutu Ognjen Gašević je glavom poslao loptu pored gola, u 83. minutu Dejan Perović je šutirao iznad prečke, dok je dva minuta kasnije Marko Bojović pogodio stativu.

- Nijesmo ušli kako trebau ovaj meč i usljed pada koncentracije primili smo dva gola. U nastavku smo uspjeli da uspostavimo ravnotežu na terenu, posebno u drugom poluvremenu kada smo zaista uspjeli da napravimo i par šansi preko Bojovića, Đoljaja i Dejana Perovića, ali je falila dobra završnica. Na drugoj strani, protivnik nas je kaznio još jednim golom iz prekida. Igra u drugom dijelu meča daje nam za pravo da možemo u narednoj utakmici odigrati bolje i napraviti bolji rezultat, istako je Predrag Jovetić, trener u stručnom štabu ,,sokola".

Bosna i Hercegovina i Crna Gora drugi prijateljski meč odigraće u četvrtak, sa početkom u 11 časova.

Bosna i Hercegovina - Crna Gora 3:0

Sportski centar ,,Međugorje“, Međugorje.

Sudija: Sandi Ljevo (BiH)

1:0 - Čavić 1', 2:0 - Mahmić 39', 3:0 - Janjić 90'