Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:1 prvom od dva prijateljska meča sa Bosnom i Hercegovinom.

U Baru je viđena tvrda utakmica, u kojoj su gosti iskoristili dvije šanse koje su stvorili. Na drugoj strani, ekipi Slobodana Draškovića ovo je bio prvi meč nakon februara.

Osim gola, najbolju šansu na meču ,,sokoli“ su stvorili u 24. minutu pri rezultatu 0:0. Tada je Luka Bubanja asistirao Nemanji Stanišiću, koji je šutirao pored gola.

Gosti su poveli nakon desetak minuta igre u nastavku. Aldin Mešić je dobro reagovao poslije kornera i nakon gužve sproveo loptu u mrežu protivnika.

U 73. minutu bilo je 2:0. Goran Milovanović je uspješno završio lijepu akciju svoje ekipe.

Konačan rezultat postavio je Vladimir Perišić u 85. minutu. Perišić je bio na pravom mjestu, natrčao je na odbijenu loptu i pogodio za 1:2.

- Konačno smo odigrali neku utakmicu, poslije osam mjeseci. Mislim da je ta pauza bez mečeva ostavila traga na ekipi. U prvom poluvremenu smo odigrali dobro, međutim, u nastavku, kada smo već napravili više izmjena, naša igra je bila dosta slabija. Ipak, i ovakva utakmica nam je korisna jer nam je pokazala neke stvari i poslužiće nam za bolju selekciju igrača u budućnosti. Sada smo pozvali i neke igrače koji su prvi put u reprezentaciji, da vidimo možemo li računati na njih, kazao je selektor Drašković.

Današnji rivali drugi prijateljski meč odigraće u četvrtak od 11 časova, na stadionu Trešnjica u Golubovcima.

Crna Gora - Bosna i Hercegovina 1:2