Poraz Crne Gore u duelu sa velikanom…

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore upisala je poraz od 3:0 u duelu sa Njemačkom u 6. kolu grupe I kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ekipa Mirka Marića u duelu sa jednom od najjačih svjetskih reprezentacija istakla se velikom borbenošću tokom svih 90 minuta.

Njemice su potvrdile ulogu favorita, uglavnom napadale tokom utakmice, u kojoj se posebno istakla golman Crne Gore Ivana Čabarkapa.

Imala je nekoliko sjajnih odbrana, ali nije uspjela da zaustavi šuteve Frajgang u 3. minutu, zatim Lojpolc u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kao i kod šuta Loman u 59. minutu.

Sa druge strane, oslabljena Crna Gora, koja je igrala bez šest standardnih igračica, zaprijetila je kroz nekoliko kontra napada, ali je za konkretniji učinak falilo snage u završnici.

Naše seniorke kvalifikacije za kontinentalnu smotru nastavljaju 22. oktobra, kada će gostovati reprezentaciji Grčke.

Crna Gora - Njemačka 0:3