Odigrana četiri meča 5. kola Telekom 1.CFL...

Fudbaleri Podgorice sačuvali su vrh tabele nakon pete runde Telekom 1.CFL.

Izabranici Milorada Pekovića na svom terenu su savladali Jezero sa 1:0 i tako zadržali dva boda ispred Dečića. Gol za trijumf Podgorice postigao je Šaleta Kordić u prvom minutu drugog poluvremena.

Derbi kola odigran je u Nikšiću, a završen je pobjedom Zete nad Sutjeskom - 2:0. Sve je odlučeno u dva minuta nastavka - prvo je u 55. minutu pogodio Ivan Vukčević, a onda je minut kasnije precizan bio i Elom Kođo Nijaveđi.

Dečić je bio ubjedljiv protiv Rudara - 4:1. Iljir Camaj, Kristijan Vuljaj i Anđelo Rudović donijeli su veliku prednost već na poluvremenu, da bi u nastaku još jednom bio precizan Vuljaj. Konačan rezultat postavio je Marko Merdović u 86. minutu.

Duel OFK Titograda i Iskre završen je bez pobjednika - 1:1. Marko Mrvaljević je doveo svoj tim u vođstvo u 44. minutu, a remi gostima je omogućio Bogdan Milić dvadesetak minuta prije kraja.

OFK Titograd - Iskra 1:1