Poraz u petom kolu kvalifikacija za WEURO…

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je od Ukrajine rezultatom 3:1 u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ekipa Mirka Marića pružila je jak otpor gošćama iz Ukrajine, ali nije imala snage da oslabljena dođe do povoljnog rezultata.

Crna Gora je posebno dobro igrala u prvom poluvremenu, kada je bila ravnopravan rival. Imala je i prvu veliku šansu na utakmici, kada je u 13. minutu Armisa Kuč šutirala pored gola sa petnaestak metara.

Domaćin je imao još par opasnih napada, a onda je Ukrajina došla do prednosti. Darina Apanašćenko se sjajno izborila za prostor za šut, a onda plasirala u gornji desni ugao gola Ines Obradović.

U nastavku jem nakon šanse Medine Dešić u 53, Ukrajina udvostručila vođstvo u 60. minutu preko Nadje Kunjine.

Crna Gora je uzvratila preko Dešić u 63, ali je samo tri minuta kasnije Slađana Bulatovć postigla autogol i time postavila konačan rezultat.

Crna Gora - Ukrajina 1:3

Stadion DG arena, Podgorica.

Sudija: Viola Raudzina (Letonija).

0:1 - Apanašćenko 23', 0:2 - Kunjina 60', 1:2 - Dešić 63', 1:3 - Bulatović (ag) 66'