Trijumf na startu novog ciklusa...

Reprezentacija Crne Gore pobjedom je startovala drugo izdanje UEFA Lige nacija. „Hrabri sokoli“ upisali su zaslužen trijumf rezultatom 2:0 na gostovanju selekciji Kipra.

Meč odigran na GSP stadionu u Nikoziji obilježio je povratak Stevana Jovetića u nacionalni tim nakon dvije godine. Sjajni napadač krunisao je nastup sa dva pogotka, dok je Dino Islamović upisao debi u dresu Crne Gore.

Tokom prvih 45 minuta igre „sokoli“ su bili ubjedljiviji, imali više od igre i dvije dobre prilike pred golom domaćina. Na drugoj strani defanzivna linija našeg tima lako je izlazila na kraj sa pokušajima Kiprana.

Deseti minut donio je sjajnu priliku pred golom domaćina koju u pogodak nije pretvorio Bećiraj - rekorder po broju nastupa u našoj selekciji tukao je glavom preko prečke nakon odličnog centaršuta Hakšabanovića.

Hakšabanović je bio u glavnoj ulozi u 33. minutu kada je, nakon dobre akcije kompletnog veznog reda, uputio udarac u bliži ugao koji je Haralambos uspio da odbije u korner.

Početak drugog poluvremena obilježio je sjajan pokušaj Stevana Jovetića iz slobodnog udarca kada je sa dvadesetak metara zatresao prečku gola domaćih. Sjajni napadač sljedeću priliku nije propustio da realizuje - odličnu akciju i dodavanje Raspopovića naš velemajstor je pretvorio u pogodak rutinskim udarcem sa desetak metara.

U 73. minutu susreta Jovetić je popravio golgeterski učinak u crveno-zlatnom dresu - udarcem sa dvadesetak metara završio je iz leđa Haralambusa, čime je napadač našeg tima došao do 26. pogotka za „hrabre sokole“.

Kipar - Crna Gora 0:2