Odigrano 28. kolo Telekom 1.CFL…

Fudbaleri Budućnosti zadržali su 15 bodova prednosti ispred drugoplasirane Sutjeske nakon 28. kola Telekom 1. CFL.

Podgoričani su savladali Rudar u Pljevljima sa 4:0, u meču čiji je početak kasnio 50-ak minuta jer je na tribinama bilo više od 200 gledalaca, što je suprotno smjernicama Nacionalnog koordinacionog tijela za borbu protiv zaraznih bolesti.

Budućnost je već do poluvremena imala tri gola prednosti, kada su mrežu Rudara tresli Nikola Stoiljković, Panajotis Moraitis i Igor Ivanović. Moraitis je u drugom poluvremenu još jednom bio precizan za konačan rezultat.

U prvom meču današnjeg programa Sutjeska je pred svojim navijačima savladala OFK Titograd - 3:1. Do druge vezane pobjede aktuelnog šampiona su vodili Milutin Osmajić, Božo Marković i Dragan Grivić. Na drugoj strani, gosti su došli do pogotka preko Nemanje Nedića, koji je postigao autogol sredinom prvog poluvremena.

Važnu pobjedu u borbi za izlazak na međunarodnu scenu izborila je Iskra trijimfom nad Grbljem - 2:1. Autogol Nemanje Kartala u 27. i gol Dritona Camaja u 51. minutu donijeli su domaćinu prednost, koju je u 55. samo smanjo Vladan Kordić.

U duelima Zete i Koma, odnosno Podgorice i Petrovca viđen je istovjetan rezultat - 1:1.

Sutjeska - OFK Titograd 3:1