Zahvaljujući golu Fatosa Bećiraja u pretposljednjem minutu utakmice Budućnost je na Zlatici savladala Kom i okitila se titulom jesenjeg prvaka T-Com 1.CFL. Podgoričani su sačuvali prvo mjesto na tabeli zahvaljujući boljoj gol-razlici od Rudara, koji je u gostima savladao Mornar, takođe sa 1:0.

Kom - Budućnost 0:1
Borba za jesenju titulu vođena je bukvalno do posljednjeg daha, a odlučio je crnogorski reprezentativac Fatos Bećiraj - napada Budućnosti je minut prije kraja regularnog toka pogodio gol domaćina i omogućio "plavima" da proljeće dočekaju na prvoj poziciji.
Jesenji šampion nije oduševio na Zlatici, jer tokom jalove inicijative stvorio samo jednu priliku za gol tokom čitavog meča. Najbolju priliku na meču propustio je Bećiraj čiji je udarac glavom iz sjajne pozicije pored gola Koma.

Mornar - Rudar 0:1
za razliku od prethodnih mečeva, Rudar nije blistao na gostovanju u Baru, ali ga to nije spriječilo da upiše novu pobjedu. Gol odluke postigao je mladi vezista Brnović nakon tri minuta igre u drugom poluvremenu, kada se najbolje snašao u gužvi u šesnaestercu domaćina.
Rudar je tako jesenji dio završio na drugom mjestu na tabeli T-Com 1.CFL, sa istim brojem bodova kao lider Budućnost, ali sa slabijom gol razlikom od Podgoričana.

Grbalj - Berane 5:0
Ekipa Grblja furiozno je završila jesenji dio šampionata - fudbaleri Berana su u Radanovićima brojali do pet, a naročito je blistao najbolji strijelac lige Ivan Bošković koji je het-trikom stigao do svog 16 gola u 17 utakmica.
Posao protiv grogiranog protivnika završili su Matić i Kasom u finišu utakmice.

Mogren - Petrovac 1:1
Sudar aktuelnog šampiona i branioca titule u Kupu Crne Gore završen je bez pobjednika. Gosti su poveli u 17. minutu preko kapitena Dragićevića i uspješno odoljevali do 75. minuta kada je Milić potpisao izjednačenje. Petrovac je posljednjih 15 minuta odigrao sa igračem manje zbog isključenja Rotkovića, ali domaćin i pored totalne ofanzive nije uspio da iskoristi brojčanu prednost, pa na zimsku pauzu ide sa devet bodova zaostatka za vodećim tandemom.

Lovćen - Dečić 1:1
Bez pobjednika je završen i duel na Cetinju. Lovćen je, doduše, bio bliži pobjedi - Cetinjani su vodili od 12. minuta zahvaljujući golu Bogdanovića, ali je deset minuta prije kraja meča iskusni Ljumić potpisao izjednačenje i donio svom timu tek drugi bod u posljednjih sedam kola.

Zeta - Sutjeska 3:0
Zeta je bez većih problema savladala Sutjesku na "Trešnjici" u posljednjem meču T-Com 1.CFL u 2009. godini. Tim iz Golubovaca slavio je sa 3:0 i sa osmom pobjedom u sezoni uhvatio priključak sa timovima iz gornjeg dijela tabele. Pobjedu domaćina najavio je Novović u 28. minutu, nakon čega se najbolji strijelac Golubovčana Korać dva puta upisao u strijelce.

Kom - Budućnost 0:1 Mornar - Rudar 0:1 Grbalj - Berane 5:0
0:1 - Bećiraj 89' 0:1 - Brnović 48' 0:1 Bošković 11' (p)
0:2 - Bošković 33'
0:3 - Bošković 58'
0:4 - Matić 80'
0:5 - Kasom 90'
Mogren - Petrovac 1:1 Lovćen - Dečić 1:1 Zeta - Sutjeska 3:0
0:1 - Dragićević 17' 1:0 - Bogdanović 1:0 - Novović 28'