Derbi 17. kola pripao Podgoričanima...

Fudbaleri Budućnosti savladali su Sutjesku rezultatom 2:0 u derbiju 17. kola Telekom 1.CFL...

Podgoričane su na Gradskom stadionu u Nikšiću do pobjede vodili golovima Igora Ivanovića i 25. i Dušana Stoiljkovića u čevrtom minutu sudijske nadoknade drugog poluvremena.

Trećeplasirana Iskra poražena je od Petrovca sa 2:1. Oba gola za goste postigao je Boris Kopitović, dok je u posljednjim trenucima meča Bogdan Mandić postavio konačan rezultat.

Zanimljiv meč viđen je u Pljevljima, gdje je Rudar savladao Kom sa 3:2. Domaćin je nakon dvadesetak minuta igre imao dva gola prednosti zahvaljujući Marku Krasiću i Velizaru Janketiću, da bi u 24. minutu Miloš Radulović smanjio zaostatak svoje ekipe. U posljednjim trenucima prvog poluvremena Tijago Farije je vratio prednost od dva gola, koju je u 52. minutu Nedeljko Vlahović prepolovio. Ipak, rezultat se do kraja nije mijenjao.

Podgorica je golovima Nikole Vujnovića u 72. i Balše Sekulića u 78. minutu slavila protiv Zete - 2:0, dok je OFK Titograd pogotkom Luke Merdovića u šestom minutu došao do trijumfa nad Grbljem.

Sutjeska - Budućnost 0:2