Dobra igra U-21 selekcije u prijateljskoj utakmici...

Mlada reprezentacija Crne Gore pobjedom nad Poljskom završila je obaveze u 2019. godini.

U prijateljskom meču odigranom na ,,DG areni“, izabranici Miodraga Vukotića slavili su sa 1:0, ali je trijumf nad izuzetno kvalitetnom reprezentacijom mogao biti i ubjedljiviji.

Crna Gora je povela u drugom minutu, kada je Balša Sekulić odlično šutirao sa ivice šesnaesterca.

Samo tri minuta kasnije Nikola Krstović našao se u odlično šansi, ali je njegov šut sa nekoliko metara iskosa zautavio protivnički čuvar mreže. Isti igrač je pet minuta kasnije šutirao sa dvaesetak metara, međutim, mreža Poljske ostala je netaknuta.

Najbolju priliku gosti su imali u 11. minutu, kada je Filip Đukić odlično reagovao poslije udarca Patrika Klimale.

U finišu prvog dijela udarac Stefana Milića sa petanestak metara golman Poljske Marsin Bulka odbranio je krajnjim naporom, da bi poslije kornera u sljedećem napadu ponovo bio uspješan nakon šuta Sekulića sa nekoliko metara.

Nastavak utakmice donio je još dobre igre domaćina, koji je u 68. minutu mogao da udvostruči prednost iz jedanaesterca. Međutim, Sergej Grubač nije bio precizan sa bijele tačke.

U 87. minutu i Meris Skenderović je bio u šansi, međutim, kontra napad je završio udarcem pored gola.

Crna Gora - Poljska 1:0