„Sokoli“ završili kvalifikacije za UEFA EURO 2020…

Seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je večeraas na Vembliju od selekcije Engleske rezultatom 7:0 u posljednjem kolu kvalifikacija za UEFA EURO 2020.

Englezi su pobjedom u duelu sa „sokolima“ ovjerili plasman na završni turnir Evropskog prvenstva kao prvoplasirana reprezentacija grupe A. Ujedno, „godrdi Albion“ je trijumfom obillježio veliki jubilej – Englezi su odgirali hiljaditi meč u istoriji nacionalnog tima i prva su selekcija koja je došla do četvorocifrenog broja odgiranih mečeva.

„Gordi Albion“ je do prednosti na jubilarnoj hiljaditoj utakmici preko Okslejd Čemberlejna – vezista domaćih pogodio je sa desetak metara iskosa sa desne strane. Osam minuta kasnije kapiten Engleske iskoristio je ubacivanje iz prekida i udarcem glavom duplirao prednost Engleza.

Kapiten „Albiona“ tri minuta kasnije po drugi put je, novim udarcem glavom, još jednom zatresao mrežu našeg tima.

„Sokoli“ su imali priliku da smanje zaostatak za rivalom u 27. minutu, ali je Pikford bravuroznom intervencijom zaustavio pokušaj Simića nakon kornera. Na prijetnju našeg tima Englezi su odgovorili pogotkom Rašforda na isteku pola sata igre, da bi u 37. minutu Kejn kompletirao het-trik.

U finišu prvog dijela „sokoli“ su imali još jednu veliku priliku – kapiten Bećiraj je izašao sam ispred Pikforda ali je engleski čuvar mreže još jednom odlično intervenisao i sačuvao svoj gol.

Nakon 20. minut igre u nastavku Englezi su došli do novog pogotka – Šofranac je zatresao sopstvenu mrežu, da bi u 84. minutu Abraham postavio konačan rezultat susreta.

Engleska – Crna Gora 7:0

Stadion Vembli, London.
Gledalaca: 77.277

Sudija: Antionio Mateu Lahoz (Španija)

1:0 – Aleks Okslejd Čemberlejn 11’, 2:0 – Hari Kejn 19’, 3:0 – Hari Kejn 22’, 4:0 – Markus Rašford 30’, 5:0 – Hari Kejn 37’, 6:0 – Aleksandar Šofranac (ag) 67’, 7:0 - Tami Abraham 84'

Marko Vešović – Crna Gora

Engleska: Džordan Pikford, Aleksander Trent Arnold, Ben Čilvel, Hari Vinks, Džin Stons, Hari Megvajer, Džejdon Sančo, Aleks Okslejd Čemberlejn (od 57. Džejms Madison), Hari Kejn (od 57. Tami Abraham), Mejson Maunt (od 69. Džo Gomez), Markus Rašford.
Selektor: Geret Sautgejt.

Crna Gora: Milan Mijatović, Risto Radunović (od 46. Momčilo Raspopović), Nikola Vukčević, Dušan Lagator, Marko Vešović, Deni Hočko, Fatos Bećiraj, Vladimir Jovović (od 65. Branislav Janković), Sead Hakšabanović (od 75. Aleksandar Boljević), Aleksandar Šofranac, Marko Simić.
Selektor: Faruk Hadžibegić.