Promjena na vrhu tabele Telekom 1.CFL...

Fudbaleri Iskre savladali su Sutjesku rezultatom 2:0 u derbiju 12. kola Telekom 1.CFL.

Na glavnom terenu Trening kampa FSCG, Danilovgrađani su trijumfovali zahvaljujući golovima Milana Đurišića. Iskusni univerzalac mrežu aktuelnog šampiona pogađao je u 51. i 71. minutu iz jedanaesterca.

Poraz Sutjeske iskoristila je Budućnost, koja je trijumfom od 3:2 na gostovanju Komu preuzela vrh tabele. Budućnost je povela golom Igora Ivanovića u 18. minutu, da bi domaćin do egala stigao u 48. Novo vođstvo gostima donio je Draško Božović u 53, da bi Dejan Zarubica u 81. minutu povećao zalihu koju je do kraja uspio samo da smanji Vuk Orlandić pogotkom u 89. minutu.

Rudar je pred svojim navijačima slavio protiv OFK Titograda - 3:1. Autogol Saše Ivanovića i gol Vula Vujačića donijeli su Pljevljacima već do poluvremena veliku prednostu. U nastavku je Igor Vukčević smanjio zaostatak Podgoričana, ali je trijumf potvrdio Vujačić golom u 70. minutu.

U preostale dvije utakmice 12. kola viđeni su identični rezultati. U duelima Zete i Petrovca, odnosno Podgorice i Grblja, nije bilo pobjednika - 1:1.

Iskra - Sutjeska 2:0