Odigrani prvi mečevi osmine finala Kupa Crne Gore...

Fudbaleri Sutjeske ostvarili su pobjedu od 4:0 nad Lovćenom u prvom meču osmine finala Kupa Crne Gore.

Duel aktuelnog štampiona Crne Gore i prošlogodišnjeg finaliste Kupa odlučen je u drugom poluvremenu. Domaćin je poveo u 59. minutu preko Miljana Vlaisavljevića, da bi dva minuta kasnije Božo Marković najavio trijumf Sutjeske. U 77. minutu Marko Vučić je bio precizan iz jedanaesterca, dok je konačan rezultat postavio Marković svojim drugim golom.

Aktuelni osvajač Kupa, Budućnost, remizirao je na gostovanju Rudaru - 0:0.

U još jednom okršaju prvoligaša Grbalj je bio uspješniji od Iskre - 3:1. Dva gola postigao je Boban Đorđević, u 21. i 90, a jedan Benjamin Kacić u 67. minutu. Strijelac za goste bio je Bogdan Mandić u 20. minutu,

Pobjedu od 2:0 nad drugoligašem Drezgom upisao je Petrovac, dok je OFK Titograd sa 2:1 slavio na gostovanju Bokelju.

Revanš mečevi na programu su 23. oktobra.

Grbalj - Iskra 3:1
Ibar - Zeta 0:0
Sutjeska - Lovćen 4:0
Rudar - Budućnost 0:0
Petrovac - Drezga 2:0
Bokelj - OFK Titograd 1:2

Utakmica Petnjica - Podgorica nije odigrana jer je Petnjica odustala od daljeg takmičenja