Bez pobjednika u prvom od dva prijateljska meča...

Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore remizirala je sa Bugarskom rezultatom 2:2 u prvom od dva prijateljska duela ovih selekcija.

Bugarska je dva puta vodila, a ,,sokoli“ su do konačnih 2:2 došli u finišu utakmice.

- Nijesam baš zadovoljan igrom u ovoj utakmici, pogoto što se tiče prvog poluvremena. Nije bilo nekih dobrih segmenata u igri koji su nas krasili u prethodnom periodu. Možda je to zbog toga što nije često zajedno, tako da je teško uigrati ekipu. Vidjećemo da kroz analizu i sjutrašnji trening popravimo što je više moguće segmenata u našoj igri, kazao je selektor Drašković.

Gosti su poveli u čevrtom minutu - Nikola Carovski je centrirao sa lijeve strane, dok se u gužvi u šesnaestercu Crne Gore najbolje snašao Krasimir Todorov i doveo svoj tim u vođstvo.

Odgovor Crne Gore uslijedio je u 16. minutu, kada je Đorđe Pešukić završio akciju koju su kreirali Luka Bubanja i Balša Vukotić.

Ubrzo po povratku sa odmora, Bugarska je došla do novog vođstva. Nakon loše reakcije defanzivaca ,,sokola“, Petko Petkov je bez većih problema savladao Filipa Domazetovića.

Crna Gora je u finišu krenula u ofanzivu, pa se u 78. minutu Bogdan Veljić našao u dobroj šansi, ali nije bio precizan. Međutim, u 90. minutu isti igrač odlično reagovao na loptu Luke Jovićevića i postavio konačnih 2:2.

Isti rivali drugi duel odigraće u četvrtak 26. septembra, od 10 časova na Trening kampu FSCG.

Crna Gora - Bugarska 2:2

Trening kamp FSCG, Podgorica

Sudija: Davor Božović (Crna Gora).

0:1 - Krasimir Todorov 4’, 1:1 - Đorđe Pešukić 16’, 1:2 - Petko Petkov 47’, 2:2 - Bogdan Veljić 90’

Crna Gora: Filip Domazetović, Nihad Balić, Balša Vukotić (od 52. Balša Barović), Đorđe Pešukić (od 75. Vasilije Šapurić), Damjan Dakić (od 46. Luka Živković), Tomo Šoć (od 46. Dragoljub Radoman), Vedad Turusković (od 52. Nemanja Carević), Aleksa Ćetković (od 75. Relja Popović), Luka Bubanja (od 75. Luka Jovićević), Viktor Đukanović (od 51. Balša Radusinović), Bojan Pavićević (od 46. Bogdan Veljić).
Selektor: Slobodan Drašković.

Bugarska: Martin Ivanov, Marsel Jordanov (od 66. Emre Drijanov), Denis Dinev, Nikola Carovski (od 78. Georgi Radev), Nesin Salim, Dimitar Ivanov, Nikolaj Zlatev (od 46. Božidar Kostadinov), Martin Todorski, Petko Petkov, Krasimir Todorov, George Atanasov (od 56. Nikolaj Arahangelov).
Selektor: Stefan Kolev.