Odigrani mečevi 9. kola Telekom 1.CFL...

Najubjedljiviju pobjedu u devetoj rundi Telekom 1.CFL upisala je Sutjeska, koja je sa 5:0 savladala Grbalj i tako stekla tri boda više u odnosu na drugoplasiranu Budućnost.

Na Gradskom stadionu u Nikšiću, aktuelni šampion poveo je golom Damira Kojaševića u 35. minutu, da bi pet minuta kasnije Branislav Janković udvostručio prednost. Stefan Nikolić je u 66. minutu najavio ubjedljiv trijumf Sutjeske, dok je Marko Ćetković golovima u 71. i 89. minutu zaključio dobru partiju Nikšićana.

Budućnost je protiv Iskre u Golubovcima gubila, zatim preokrenula, ali na kraju ostala bez pobjede - 2:2. Iskra je povela Nikole Karaklajića u 43. minutu i tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme. Međutim, samo tri minuta nakon povratka sa odmora, Draško Božović je donio gostima izjednačenje. Preokret je kompletirao Miloš Vučić u 70. minutu, a onda je Nikola Kumburović u 83. minutu postavio konačan rezultat.

Treće mjesto na tabeli preuzela je Zeta, koja je sa 1:0 savladala Titograd u gostima. Meč je riješen u 88. minutu, kada je gol za Zetu postigao Đorđe Vukčević.

Šest golova, dva preokreta i pobjeda Podgorice viđeni su na ,,DG areni“, u duelu domaćina i Koma - 4:2. Šaleta Kordić je postigao gol za Podgoricu u 12. minutu, ali je naredna dva pogotka postigao Kom, preko Mirze Hota u 33. i Žarka Popovića u 55. minutu. Ipak, Podgorica nije odustajala, pa je zahvaljujući Jovanu Vujoviću u 60. i Kordiću u 75. minutu ponovo došla do prednosti. Pobjedu je ovjerio Milija Golubovića u 87. minutu.

Ubjedljivu pobjedu, treću u sezoni, ostvario je i Rudar protiv Petrovca - 4:0. Već nakon tri minuta Vule Vujačić je doveo domaćina u vođstvo, koje je udvostručio Velizar Janketić u 23. Isti igrač iskoristio je jedanaesterac u 44. minutu, dok je autogolom Stefana Đorđevića u 73. potvrđena pobjeda Pljevljaka.

Sutjeska - Grbalj 5:0