,,Sokoli“ upisali tri boda u duelu sa Farskim Ostrvima…

Mlada reprezentacija Crne Gore savladala je Farska Ostrva sa 3:0 i tako upisala prva tri boda u grupi 6 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Ekipa Miodraga Vukotića već do poluvremena je stigla do prednosti od tri gola, koju je do kraja meča sačuvala bez većih problema.

Nakon nešto tvrđe igre u uvodnih petnaestak minuta meča, Crna Gora je otpor protivnika slomila u 19. minutu, zahvaljujući Nikoli Krstoviću. Snažni napadač dobro se izborio za prostor za šut i plasirao u dalji ugao gola gostiju.

Na isteku pola sata igre, kapiten Ilija Vukotić je šutirao, a lopta na putu do gola udarila jednog od igrača Farskih Ostrva u ruku, što je sudija Luka Barbeno okarakterisao kao jedanaesterac. Krstović je bio siguran izvođač kaznenog udarca.

,,Sokoli“ su i treći gol postigli iz jedanaesterca, samo su ovog puta Krstović i Vukotić zamijenili uloge. Krstović je izborio penal, a Vukotić rutinski zatresao mrežu gostiju.

U nastavku je Crna Gora kontrolisala dešavanja na terenu i već u 54. minutu imala stotpostotnu šansu za četvrti gol. Ipak, Balša Sekulić je šutirao pored gola sa nekoliko metara iskosa.

Do kraja meča nije bilo golova, iako su ,,sokoli“ još par puta opasno priprijetili golu protivnika.

U trećem kolu grupe 6 kvalifikacija za Evropsko prvenstvo Crna Gora gostuje Španiji. Duel sa aktuelnim šampionom Starog kontinenta igra se 10. septembra od 20:45 časova, u gradu Kasteljana de la Planja.

Crna Gora - Farska Ostrva 3:0

Gradski stadion, Nikšić. Gledalaca: 500.

Sudija: Luka Barbeno (San Marino).

1:0 - Nikola Krstović 19’, 2:0 - Nikola Krstović (p) 30’, 3:0 - Ilija Vukotić (p) 44’

Magnus Jakobsen, Bjarni Petersen - Farska Ostrva

Crna Gora: Filip Đukić, Filip Šćekić, Balša Banović, Stefan Milić, Luka Malešević, Nikola Krstović (od 61. Sergej Grubač), Ilija Vukotić, Alija Krnić (od 46. Balša Sekulić), Novica Eraković (od 69. Srđan Krstović), Vladan Kordić (od 80. Miloš Zečević), Meris Skenderović (od 46. Aleksa Marušić).
Selektor: Miodrag Vukotić.

Farska Ostrva: Roi Zakariasen, Ari Olsen, Olavur Niklasen, Bjarni Petersen, Jakup Andreasen, Magnus Jakobsen (od 69. Mads Mikelsen), Stefan Radosavljević (od 80. Bjarki Nilsen), Lukas Gising (od 58. Petir Petesren), Janus Samuelsen (od 58. Hugin Samuelsen), Danijel Johansen, Petir Knudsen (od 69. Hanes Agnarson).
Selektor: Eli Hence.