Pobjeda Crne Gore na turniru u Sjevernoj Makedoniji...

Pionirska reprezentacija Crne Gore savladala je sa 3:0 Albaniju u drugom kolu turnira u Skoplju.

Nakon dobre partije u remiju sa Sjevernom Makedonijom, ,,sokolići“ su dobru igru danas krunisali pobjedom.

- Drugi dan zaredom odigrali smo odličnu utakmicu, više takmičarsku nego prijateljsku, u kojoj su šansu dobili svi igrači sa klupe. Dominirali smo terenom tokom čitavog meča, nijesmo dozvolili protivniku da nam ugrozi gol, a postigli smo tri gola, od kojih u dva bila iz izgrađenih akcija. Pored postignutih golova imali smo još nekoliko dobrih prilika, pogodili i prečku, tako da sam više nego zadovoljan igrom čitave ekipe, istakao je selektor Goran Perišić.

Crna Gora je povela u 12. minutu - Ognjen Tripković je odlično prošao po lijevoj strani i asistirao Dženanu Pejčinoviću, koji je bez problema zatresao mrežu Albanije.

Desetak minuta kasnije kapiten Matija Marsenić pogodio je prečku poslije solo prodora, da bi početkom drugog dijela Crna Gora ipak došla do drugog gola. Ovog puta strijelac je bio Petar Barac nakon proigravanja Denisa Ljuljanovića.

Marsenić je bio najzaslužniji za treći gol ,,sokolića“. U 64. minutu, nakon njegovog šuta, lopta je pogodila jednog defanzivca Albanije u ruku, što je bilo dovoljno za jedanaesterac. Siguran izvođač bio je Marsenić.

U posljednjem kolu turnira, Crna Gora u petak, 30. avgusta od 11 časova, igra sa Kosovom.

Albanija - Crna Gora 0:3