Poraz naše ženske seniorske reprezentacije u posljednjoj provjeri pred start kvalifikacija…

Ženska seniorska reprezentacija poražena je od selekcije Slovenije rezultatom 5:0 u prijateljskom meču koji je danas odigran u Dravogradu.

Izabranice Mirka Marića nisu uspjele da uspješnije odgovore današnjem izazovu iako su imale nekoliko dobrih prilika pred golom protivnika.

Slovenija je do prednosti došla u 27. minutu igre kada je Mori iskoristila odlično dodavanje Mateje Zver sa desne strane da rutinskim udarcem pogodi mrežu našeg gola.

Domaće igračice duplirale su prednost u 57. minutu nakon nove akcije sa desne strane i novog centaršuta Zver – na pravom mjestu bila je Begić.

U 70. minutu asistentkinja kod prva dva gola Mateja Zver i sama se upisala u strijelce, da bi samo minut kasnije po drugi put precizna bila Mori. Konačan rezultat postavila je Rozmarić u 90. minutu susreta.

- Poraz od 5-0 je viosk ne odslikava pravo stanje na terenu koje je viđeno danas. Slovenija je zasluženo pobijedila, mada smo pogotovu u prvom dijelu igre bili ravnopravni. Iako samo ubjedljivo poraženi, ovo je bila dobra provjera za nas pred start kvalifikacija, rekao je selektor Marić.

Slovenija – Crna Gora 5:0