Reprezentacija Crne Gore osvojila je drugi bod u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine…

Reprezentacija Crne Gore remizirala je večeras u utakmici trećeg kola kvalifikacija za plasman na EURO 2020 godine sa selekcijom Kosova – meč odigran u Podgorici završen je rezultatom 1:1.

Meč odigran pred praznim tribinama Gradskog stadiona nije donio previše uzbuđenja, ali ih je ipak bilo više pred golom gostiju. U prvom dijelu susreta „sokoli“ su imali dvije prilike da zatresu mrežu rivala ali su pokušaji Stefana Mugoše završili pored Murićevog gola.

Gosti su, sa druge strane, iskoristili jedinu priliku pred golom našeg tima – nakon gužve u kaznenom prostoru Rašica je uspio da zatrese mrežu.

U nastavku „sokoli“ su krenuli ofanzivno ka golu protivnika, što je rezultiralo pogotkom Stefana Mugoše – napadač našeg tima matirao je Murića udarcem glavom u 69. minutu i dao nadu našem timu da može do pobjede.

Do kraja susreta naša selekcija pokušala je da dođe do sva tri boda ali su gosti uspjeli da odbiju sve napade i sačuvaju mrežu.

Utakmicu sa Kosovom obilježio je debi Igora Vujačića u dresu najdražih boja, kao i 62. nastup Fatosa Bećiraja za reprezentaciju Crne Gore čime je postao reprezentativac sa najvećim brojem utakmica za nacionalni tim.

U narednom kolu, koje je na programu 10. juna, reprezentacija Crne Gore odmjeriće sange sa Češkom u Olomucu.

Crna Gora - Kosovo 1:1

Gradski stadion, Podgorica. Igrano bez prisustva publike.

Sudija: Danijele Orsato (Italija).

0:1 - Milot Rašica 24', 1:1 - Stefan Mugoša 69'