Pionirska reprezentacija Crne Gore poražena je od Bosne i Hercegovine sa 5:4 u drugom kolu turnira ,,Trofej FSCG”.

Za ekipu Mirka Marića ovo je drugi poraz na turniru, do kojeg je došla zahvaljujući lošoj igri u prvom poluvremenu. Za prvih 35 minuta Crna Gora je primila pet golova - po dva gola postigle su Maja Jeličić i Glorija Slišković, dok se jednom u listu strijelaca upisala Lamija Oštraković.

U nastavku je viđena sasvim drugačija slika na terenu. Pet minuta nakon povratka sa odmora Ivana Boričić je zatresla mrežu Bosne i Hercegovine, da bi  u 50. Sara Simonović postigla drugi gol za Crnu Goru. Boričić je u 53. minutu realizovala najstrožu kaznu i to je bila najava uzbudljivog finiša. Anđela Tošković je u 59. minutu smanjila zaostatak na samo jedan gol, ali više od toga naše igračice nijesu uspjele da urade.

- Kao što rezultat kaže, odigrali smo loše prvo poluvrijeme, dijelom i zbog toga što smo dosta mijenjali u sastavu. Ipak, u nastavku smo bili mnogo bolji, postigli smo četiri gola i drago mi je što su djevojke uspjele bar to da urade, jer je finiš bio uzbudljiv, kazao je selektor Marić.

U posljednjem kolu, u subotu 8. juna na stadionu ,,DG arena” u Donjoj Gorici, Crna Gora će igrati sa Srbijom, koja je danas savlada Sjevernu Makedoniju sa 8:0.

Crna Gora - Bosna i Hercegovina 4:5

Stadion ,,Trešnjica“, Golubovci.

Sudija: Miloš Adamović (Crna Gora).

0:1 - Maja Jeličić 2', 0:2 - Glorija Slišković 8', 0:3 - Maja Jeličić 18', 0:4 - Lamija Oštraković 25', 0:5 - Glorija Slišković 28', 1:5 - Ivana Boričić 40', 2:5 - Sara Simonović 45', 3:5 - Ivana Boričić (p) 53', 4:5 - Anđela Tošković 59'

Crna Gora: Andrea Dacić, Tanja Malesija, Anastasija Bulić (od 55. Jelena Ralević), Katarina Čađenović (od 30. Lidija Stanić), Andrea Vukadinović, Ivana Boričić (od 60. Sara Draganić), Anđela Tošković (od 60. Bojana Tomašević), Anastasija Rakočević (od 36. Milena Vidić), Tatjana Osmajić (od 22. Sara Simonović), Maša Tomašević, Anđela Golubović (od 14. Ana Krivokapić).
Selektor: Mirko Marić.

Bosna i Hercegovina: Ana Marija Prljević (od 76. Ena Đurić), Džejla Kožljak (od 32. Andrea Soldo), Berina Huseinović (od 32. Milica Jovanić), Ajla Balić, Glorija Slišković, Lamija Oštraković (od 36. Kristina Tekić), Ana Marija Milinković (od 36. Đurđica Živković), Helena Jovanović (od 49. Anja Gačić), Maja Jeličić (od 36. Tamara Blagojević), Lamija Duvnjak (od 49. Janica Filipović), Ana Buhač (od 32. Magdalena Brtan).
Selektor: Ilija Lucić.