Omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:0 od Sjeverne Makedonije.

Nakon dobre igre i trijumfa od 1:0 u prvom meču, izabranici Milorada Pekovića nijesu uspjeli da to ponove i u revanšu.

- Bili smo dobri u uvodnom dijelu utakmice, imali i neke šanse, ali smo u finišu prvog dijela primili gol zbog manjka koncentracije u odbrani. I u nastavku smo pokušavali da dođemo do pogotka, međutim, promašili smo neke solidne prilike. U ove dvije utakmice prikazali smo neke dobre strane, ali i neke segmente na kojima moramo da radimo u narednom periodu, kazao je selektor Peković.

,,Sokoli” su imali prvu šansu na meču, u 12. minutu Ivan Vukčević je bio sam na desetak metara, ali je golman domaćin odbranio njegov šut.

U 37. minutu Sjeverna Makedonija je povela. Gužvu u šesnaestercu Crne Gore najbolje je iskoristio Kuštrim Tairi, koji je sa tri metra poslao loptu u mrežu.

Šansu za izjednačenje propustio je Matija Račić u 44. minutu, kada je poslije kornera šutirao preko gola sa nekoliko metara.

U nastavku nije bilo izglednijih šansi, sve do posljednjeg minuta i pogotka Davida Toševskog.

Sjeverna Makedonija - Crna Gora 2:0