Spuštena zavjesa na još jedno izdanje Telekom 1.CFL.

Fudbaleri Zete pobjedom nad Lovćenom od 3:2 sačuvali su treće mjesto na tabeli Telekom 1.CFL i tako izborili plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope. Njihov rival u toj borbi, OFK Titograd, ostao je na poziciji ispod nakon remija sa Petrovcem - 1:1.

Jedina dilema u 36. kolu Telekom 1.CFL riješena je nakon preokreta u Golubovcima, iako je Lovćen vodio sa 2:0 golovima Blaža Igumanovića u 39. i Željka Markovića u 50. minutu. Međutim, u razmaku od tri minuta, u 54. i 56, Nikola Krstović je vratio meč u egal, dok je Armin Bošnjak u 83. donio tri boda Zeti.

Titograd je gubio od Petrovca na svom terenu, ali je ipak izbjegao poraz. Boris Kopitović doveo je goste u vođstvo u 78, da bi pet minuta kasnije izjednačio Zoran Petrović.

Sutjeska je savladala Budućnost u duelu prvoplasirane i drugoplasirane ekipe - 2:0. Na Gradskom stadionu u Podgorici šampion je slavio golovima Milutina Osmajića u 38. i Luke Merdovića u drugom minutu sudijske nadoknade.

Rudar je sa 5:1 poražen na gostovanju Iskri, dok je Grbalj bio ubjedlji u duelu sa Mornarom - 4:0.

,,Trofej Radija Crne Gore”, namijenjen najboljem strijelcu lige, pripao je Nikoli Krstoviću. Napadač Zete u tek završenom prvenstvu postigao je 17 golova.

Budućnost - Sutjeska 0:2