Zapisnik sa sjednice Disciplinske komisije FSCG održane 07.05.2019. godine u Podgorici.

Telekom 1.CFL

Opomenuti igrači na utakmicama 32. kola Telekom 1.CFL: Roganović Bojan, Ivanović Igor, Milić Stefan – FK ,,BUDUĆNOST“; Sekulić Nemanja, Pešukić Danilo – FK ,,ZETA“; Macanović Aleksandar, Merdović Marko - FK ,,GRBALJ“; Boričić Balša, Lakić Miloš – FK ,,ISKRA“; Nedić Nemanja, Cicmil Stefan – FK ,,SUTJESKA“; Vujošević Nikola – FK ,,MORNAR“; Vujović Nenad, Kopitović Boris – FK ,,PETROVAC“; Radunović Miloš, Đurović Marko – FK ,,LOVĆEN“.

Disciplinska komisija FSCG je na sjednici donijela sljedeće odluke:

- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG, po osnovu automatske sankcije (tri javne opomene), u narednom kolu nemaju pravo nastupa igrači: Lakić Miloš – FK „Iskra“; Nedić Nemanja, Cicmil Stefan – FK „Sutjeska“.

- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG, po osnovu automatske sankcije (11 javnih opomena), u narednom kolu nema pravo nastupa igrač: Milić Stefan – FK „Budućnost“.

Finalna faza Omladinske lige - grupa A

Opomenuti igrači na utakmicama 9. kola Finalne faze Omladinske lige Crne Gore - grupa A: Perišić Slobodan – OFK „TITOGRAD“; Konatar Milan, Hadžibegović Kenan – FK „JEDINSTVO“; Puletić Stefan, Pajović Marko, Pejović Nikola – FK „ZETA“; Bajović Andrej, Pejović Ljubomir – FK „MLADOST LJEŠKOPOLJE 1970“; Drašković Jovan – FK „KOM“; Vučetić Miloš – FK „GRBALJ“; Lalatović Dragutin – FK „SUTJESKA“; Vukčević Petar, Šabotić Omar – FK „BUDUĆNOST“.

Disciplinska komisija je na sjednici donijela sljedeće odluke:

- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG, po osnovu automatske sankcije (tri javne opomene), u narednom kolu nema pravo nastupa igrač: Šabotić Omar – FK „Budućnost“.

- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG, po osnovu automatske sankcije (šest javnih opomena), u narednom kolu nema pravo nastupa igrač: Drašković Jovan – FK „Kom“.

Finalna faza Omladinske lige - grupa B

Opomenuti igrači na utakmicama 9. kola Finalne faze Omladinske lige Crne Gore - grupa B: Gojčaj Jozef, Adžović Bajram – FK „DEČIĆ“; Krstonijević Veljko, Terzić Marko – FK „RUDAR“; Pešić Nenad – FK „BERANE“; Šaletić Đorđe, Šaranović Pavle – FK „ISKRA“; Duraković Darjan, Balić Almin – FK „MORNAR“; Maraš Marko, Dabović Miloš – FK „ARSENAL“; Mudreša Nikola, Marković Vladan, Vukadinović Pavle – FK „PAVLE“; Šoranac Miloš, Milačić Lazar; Nišavić Ognjen – FK „PETROVAC“.

Disciplinska komisija je na sjednici donijela sljedeće odluke:

- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG, po osnovu automatske sankcije (tri javne opomene), u narednom kolu nemaju pravo nastupa igrači:  Vukadinović Pavle – FK „Lovćen“.

- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG, po osnovu automatske sankcije (šest javnih opomena), u narednom kolu nemaju pravo nastupa igrači:  Pešić Nenad – FK „Berane“.

- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG, po osnovu automatske sankcije (osam javnih opomena), u narednom kolu nemaju pravo nastupa igrači:  Maraš Marko-FK „Arsenal“.

Finalna faza Kadetske lige - grupa A

Opomenuti igrači na utakmicama 9. kola Finalne faze Kadetske lige Crne Gore - grupa A: Petrović Gojko, Popović Momčilo, Bakić Ognjen – FK „GRBALJ“; Radović Stefan, Pešukić Đorđe – FK „ZETA“; Dević Danilo, Janković Jovan – OFK „BERANE“; Peković Petar – FK „SUTJESKA“; Đaković Rade – OFK „TITOGRAD“; Djoljević Mario – FK „BUDUĆNOST“; Marović Miljan, Jadžić Filip – FK „ISKRA“.

Disciplinska komisija je na sjednici donijela i sljedeće odluke:

- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG, po osnovu automatske sankcije (tri javne opomene), u narednom kolu nemaju pravo nastupa igrači: Petrović Gojko, Popović Momčilo – FK „Grbalj“; Radović Stefan – FK „Zeta“; Jadžić Filip – FK „Iskra“.

- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG, po osnovu automatske sankcije – (šest javnih opomena), u narednom kolu nemaju pravo nastupa igrači: Pešukić Đorđe – FK „Zeta“; Dević Danilo, Janković Jovan – OFK „Berane“.

Finalna faza Kadetske lige - grupa B

Opomenuti igrači na utakmicama 9. kola Finalne faze Kadetske lige Crne Gore - grupa B: Čikić Tarik – FK „JEZERO“; Borozan Jovan – FK „LOVĆEN“; Miljanić Aleksa, Hajdarović Ajlan – FK „MORNAR“.

Utakmica FK „Rudar“ – FK „Bokelj“ zakazana da se odigra 16.05.2019. godine.

Disciplinska komisija je na sjednici donijela i sljedeće odluke:

- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG, po osnovu automatske sankcije (tri javne opomene), u narednom kolu nema pravo nastupa igrač: Miljanić Aleksa – FK „Mornar“.

- Shodno članu 20 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG, po osnovu automatske sankcije – (osam javnih opomena), u narednom kolu nema pravo nastupa igrač: Hajdarović Ajlan – FK „Mornar“.

- Shodno članu 56 Disciplinskog pravilnika FSCG, Maljević Dinu – igraču FK „Lovćen“ izriče se disciplinska mjera Zabrana igranja na tri utakmice zbog nesportskog ponašanja - pljuvanja protivničkog igrača na utakmici 9. Finalne faze kola Kadetske lige Crne Gore - grupa B, odigrane između FK „Lovćen“ - FK „Mornar“ i nema pravo nastupa sve dok disciplinska mjera traje. Disciplinska mjera teče od 04.05.2019. godine.

Futsal

Opomenuti igrači na utakmicama 20. kola Futsal lige Crne Gore: Dondić Milivoje – KMF „BAJO PIVLJANIN“; Ćorović Fahrudin, Gačević Jovica – KMF „JEDINSTVO“; Krunić Boris – KMF „NIKŠIĆ“; Spasojević Marko, Bojanović Darko, Sekulić Milun, Efović Arijan – KMF „TITOGRAD“; Kostić Miloš – KMF „MIRABILE MODA“.

Disciplinska komisija je na sjednici donijela sljedeće odluke:

- Shodno članu 23 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG, po osnovu automatske sankcije – (dvije javne opomene), u narednom kolu nemaju pravo nastupa igrači: Ćorović Fahrudin – KMF „Jedinstvo“; Spasojević Marko, Bojanović Darko, Sekulić Milun, Efović Arijan – KMF „Titograd“.

- Shodno članu 23 stav 1 Disciplinskog pravilnika FSCG, po osnovu automatske sankcije – (četiri javne opomene), u narednom kolu nema pravo nastupa igrač: Kostić Miloš – KMF „Mirabile moda“.

Disciplinska komisija FSCG
Predsjednik,
Rajko Radulović