Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Bosne i Hercegovine sa 3:2 u posljednjem kolu UEFA Razvojnog turnira u Zenici.

Uprkos tome što su bili u zaostatku od dva gola, ,,sokoli” su prikazali dobru partiju protiv selekcije domaćina, koji je vodio sa 2:0 poslije autoga Bojana Adžića u 6. i pogotka Dina Nuhanovića u 33. minutu.

U 36. minutu Jovan Dašić se našao u dobroj poziciji nakon lopte Lazara Mijovića, ali je šutirao pored gola.

Poslije tri minuta igre u drugom poluvremenu, Kristijan Ernec zatresao je mrežu domaćina nakon dobre asistencije Ognjena Bakića. Izjednačenje je viđeno u 55. minutu - Matija Lambulić je prošao po lijevoj strani i centrirao, a Bakić glavom pogodio metu.

Ipak, Bosna i Hercegovina je u 76. minutu, uz malo sreće, došla do gola i pobjede. Ponovo je strijelac bio Nuhanović, do kojeg je lopta došla nakon dobre intervencije golmana ,,sokola” Alana Spahića.

- Odigrali smo korektnu utakmicu, u kojoj smo imali dosta perioda dobre igre. Ipak, nesmotreno smo primili dva gola, što je na kraju i uticalo da izgubimo. Zadovoljan sam kako smo igrali u drugom poluvremenu, kada smo uveli zamjene. Sve u svemu, zadovoljan sam kako smo igrali na ovom turniru, ali u narednom periodu moramo raditi na nekim stvarimo kako nam se ne bi ponavljale greške, kazao je selektor Slobodan Drašković.

Crna Gora - Bosna i Hercegovina 2:3

Trening centar NFSBIH, Zenica.

Sudija: Nemanja Aleksić (BiH).

0:1 -  Bojan Adžić (ag) 6', 0:2 - Dino Nuhanović 33', 1:2 - Kristijan Ernec 43', 2:2 - Ognjen Bakić 55', 2:3 - Dino Nuhanović 76'