Lider povećao prednost u odnosu na konkurenciju.

Fudbaleri Sutjeske pobjedom nad Rudarom u 31. kolu Telekom 1.CFL povećali su bodovnu prednost u odnosu na drugoplasiranu Budućnost.

Lider je u Nikšiću slavio sa ubjedljivih 4:0, a golove su postigli Marko Ćetković, Nemanja Nedić i dvostruki strijelac Marko Vučić.

Budućnost, koja je u ovom kolu remizirala sa Lovćenom rezultatom 1:1, sada ima sedam bodova manje od Sutjeske. Podgoričani su vodili golom Igora Ivanovića u 17. minutu, da bi konačan rezultat postavio Matija Pejović u 81. minutu.

U derbiju 31. kola nije bilo pobjednika, Zeta i OFK Titograd podijelili su bodove - 1:1. Gosti su poveli pogotkom Vojina Pavlovića u 15. minutu, a rezultat je poravnao Nikola Krstović u 51.

Grbalj je na svom terenu sa 2:1 pobijedio Iskru, dok je Petrovac bio ubjedljiv na gostovanju Mornaru - 5:1.

Zeta - OFK Titograd 1:1