Omladinci Crne Gore odigrali prvi od dva prijateljska meča.

U-19 reprezentacija Crne Gore poražena je sa 4:1 od Slovenije u prvom od dva prijateljska duela ovih selekcija.

,,Sokoli“ su kvalitetnom protivniku dobro parirali u prvom dijelu meča, međutim, u nastavku su dozvolili domaćinu da dođe do pobjede.

Slovenija je povela u 5. minutu, kada je Ivan Makovec glavom sa pet metara pogodio mrežu Crne Gore.

Ipak, izjednačenje je stiglo ubrzo. Pet minuta kasnije Nikola Janjić je dobro reagovao na asistenciju Matije Račića.

Domaćin je do novog vođstva došao u 28. minutu preko Renata Simiča, koji je bio precizan nakon šuta sa nešto više od deset metara.

U nastavku je domaćin još dva puta pogađao mrežu Lazara Baltića. Prvo Martin Pečar u 69, a zatim u 83. minutu Kai Cipot.

- Dosta teška utakmica, po izuzetno jakoj kiši. U prvom poluvremeno smo bili solidni, disciplinovani i dobro stajali na terenu, uprkos tome što su nam nedostajali neki povrijeđeni igrači. U nastavku smo pravili dosta individualnih grešaka, Slovenija je to iskoristila i njen kvalitet je došao do izražaja. Nama ostaje da u drugoj utakmici odigramo kvalitetnije i bolje pariramo protivniku, kazao je selektor Milorad Peković.

Revanš meč zakazan je za četvrtak u 11 časova.

Slovenija - Crna Gora 4:1

Trening centar FS Slovenije, Brdo kod Kranja.

Sudija: Marko Podgoršek (Slovenija).

1:0 - Ivan Makovec 5', 1:1 - Nikola Janjić 10', 2:1 - Renato Simič 28', 3:1 - Martin Pečar 69', 4:1 - Kai Cipot 83'