Reprezentacija Crne Gore remizirala je sa selekcijom Bugarske na startu kvalifikacija za EURO 2020.

Fudbaleri Crne Gore remijem sa Bugarskom krenuli su u novi ciklus kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

„Sokoli“ su bili bolji od rivala, pogotovo tokom drugog dijela susreta, ali je sporna odluka sudije Bukea da dosudi jedanaesterac u 82. minutu omogućila domaćinu da dođe do boda.

Prvo poluvrijeme proteklo je u „traženju“ oba tima. „Sokoli“ su pokušavali da kroz pas igru dođo do protivničkog gola. Bugari su, sa druge strane, svoju šansu traži kroz kontranapade.

Veliku priliku naš tim u imao je u 18. minutu susreta – Mirko Ivanić je, nakon karambola na sredini, došao do lopte i sa desetak metara pokušao udarcem lijevom nogom da matira Mihajlova. Iskusni čuvar mrežu uspio je da zakači loptu nogom i skrene je u korner.

Nastavak susreta počeo je idealno po našu selekciiju. Nakon samo pet minuta magija Stefana Mugoše – napadač našeg tima dobio je loptu na centru, istrčao do kanenog prostora rivala, „lažnjakom“ izbacio Bodurova a zatim lijevom nogom poslao loptu iza leđa nemoćnog Mihajlova.

Deset minuta kasnije briljantna akcija našeg tima donijela je novu priliku Ivaniću, čiji je udarac završio pored lijeve stative protivničkog gola. Nedugo zatim Adam Marušić je pokušao sam umjesto da doda Fatosu Bećiraju, čime su „sokoli“ propustili priliku da povećaju prednost.

A onda je u 82. minutu glavni arbitar meča dosudio jedanaesterac za domaćina, iako je Vladimir Jovović faul napravio van šesnaesterca Crne Gore. Nedelev je bio precizan sa bijele tačke.

I u posljednjim trenucima meča bilo je dosta uzbuđenja. Prvo je u prvom minutu sudijske nadoknade Minčev imao šansu za Bugarsku, da bi u dva minuta kasnije golman domaćina odbranio šut Aleksandra Boljevića iz veoma dobre šanse nakon asistencije Ivanića.

Već za tri dana našu selekciju očekuje novi izazov – u Podgoricu stiže reprezentacija Engleske. Utakmica na Gradskom stadionu igra se u ponedjeljak, 25. marta od 20:45 časova.

Bugarska – Crna Gora 1:1