Remi U-19 reprezentacije u prijateljskom meču.

Omladinska reprezentacija Crne Gore remizirala je rezultatom 2:2 sa Finskom u prvom od dva prijateljska duela ovih selekcija.

Iako je meč odigran po izuzetno jakom vjetru, na stadionu FK Kom viđena su četiri gola. Gosti su rano poveli, već u 6. minutu Julius Tauriainen je zatresao mrežu ,,sokola“.

Ipak, rano je stigao i odgovor Crne Gore, u 12. minutu Ivan Vukčević je pogodio za izjednačenje.

Finci su nakon toga imali nekoliko solidnih prilika za novo poravnanje rezultatam, međutim, do gola je prva došla ekipa Milorada Pekovića. Preokret ,,sokolima“ donio je Ognjen Gašević, koji je u 63. minutu postigao lijep gol iz slobodnog udarca.

Gašević je imao priliku i u 78. minutu, ali je taj šut odbranio čuvar mreže gostiju.

U trećem minutu sudijske nadoknade Oliver Antman postigao je drugi gol za svoju ekipu i postavio konačan rezultat.

- Uslovi za igru bili su veoma teški zbog jakog vjetra. Rano smo primili gol, ali smo u tim trenucima pokazali mentalnu snagu, bili veoma borbeni i uspjeli da preokrenu. Primili smo gol skoro u posljednjem napadu i zbog toga ostaje žal jer momci nijesu nagrađeni pobjedom za veliku borbenost koju su prikazali, kazao je selektor Peković.

Crna Gora i Finska naredni meč odigraće u subotu 23. marta, na Trening kampu OFK Titograd od 15 časova.

Crna Gora - Finska 2:2

Stadion FK Kom, Podgorica.

Sudija: Dejan Marković (Podgorica).

0:1 - Julius Tauriainen 6’, 1:1 - Ivan Vukčević 12’, 2:1 - Ognjen Gašević 63’, 2:2 - Oliver Antman 90’+3’

Crna Gora: Nikola Pejović, Matija Drinčić (od 77. Abdel Osmanović), Andrej Pupović, Veljko Radenović (od 77. Nikola Janjić), Mirko Milikić, Dženan Mucić (od 46. Matija Račić), Milan Vukotić (od 84. Balša Dubljević), Ivan Vukčević (od 65. Danilo Šofranac), Petar Vukčević, Ognjen Gašević (od 84. Luka Todorović), Novak Vuković.
Selektor: Milorad Peković.

Finska: Viljami Sinisalo, Patrik Raitanen, Selman El Baset, Danijel Enkvist, Piri Hanola, Ansi Suhonen, Arlind Sejdiu (od 68. Kevin Larson), Džeremaja Streng (od 68. Robi Azodo), Maksimo Tolonen (od 87. Oliver Antman), Oto Olikainen (od 83. Džoel Laitinen), Julius Tauriainen (od 68. Teri Ablade).
Selektor: Kai Nisonen.