Završeno 23. kolo Telekom 1.CFL.

Ekipe sa vrha tabele upisale su pobjede u 23. kolu Telekom 1.CFL.

Sutjeska je, u jednom od derbija kola, pred svojim navijačima savladala Iskru rezultatom 2:0. Marko Vučić doveo je Nikšićane u vođstvo pogotkom iz jedanaesterca u 32. minutu, da bi Aleksa Marušić u 87. potvrdio trijumf svoje ekipe.

Lider ima pet bodova više od drugoplasirane Budućnosti, koja je u Golubovcima vezala četvrti trijumf u nizu - 3:0. U 12. minutu Stefan Milić je načeo mrežu Zete, a onda je Aleksandar Vujačić udvostručio vođstvo u 35. i tako olakšao svojoj ekipi nastavak meča. Konačnih 3:0 postavio je Miloš Mijić u finišu utakmice.

Skok na tabeli napravio je Petrovac, kojeg je gostujuća pobjeda nad Lovćenom od 3:1 dovela do četvrte pozicije u karavanu. Miloš Kalezić je u 33. minutu pogodio za goste, dok je Driton Camaj u 70. vratio egal. Međutim, Petrovac je preko Jamamoto Šoa u 81. i Benjamina Kacića u 87. minutu došao do tri boda.

Pobjedu je upisao i Grbalj, protiv OFK Titograda - 1:0. Ključni detalj utakmice desio se u 6. minutu, kada je gol postigao Marko Kordić.

Sutjeska - Iskra 2:0