Poraz ,,sokola“ u drugom kolu turnira u Turskoj.

Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je od Nigerije sa 4:2 u drugom kolu prijateljskog turnira koji se igra u Antaliji.

Za razliku od pobjede nad Angolom prije dva dana, izabranici Milorada Pekovića danas nijesu prikazali igru na tom nivou. Protivnik je to znao da kazni i da do poluvremena dođe do prednosti od 3:0, zahvaljujući golovima Olaseguna Olakunlea, Amoa Ajobamija i Akinsole Babatundea.

Početkom drugog poluvremena ,,sokoli“ su imali veliku šansu preko Vuka Dapčevića, ali je ofanzivac promašio gol sa nekoliko metara.

Nigerija je u 61. minutu preko Olakunlea povećala prednost, da bi do kraja meča Ognjen Gašević u 77. i Marko Bojović u 90. minutu pogađali mrežu protivnika.

- Prvo poluvrijeme smo odigrali veoma loše, od samog ulaska u meč, do pristupa igri. Nigerija je veoma jaka i brza ekipa, a mi smo im dozvolili dosta prostora, što su oni iskoristili da postignu tri gola. U nastavku smo bili mnogo bolji, prije svega na planu agresivnosti i discipline. Postigli smo dva gola, stvorili još neke šanse i to je model kako treba da igramo ubuduće, izjavio je selektor Peković.

Posljednji meč na turniru u Turskoj Crna Gora igra u subotu 9. marta, protiv Senegala. Utakmica počinje u 12 časova.

Crna Gora - Nigerija 2:4

Stadion Arslan Zeki, Antalija.

Sudija: Ogužan Ugurlu (Turska).

0:1 - Olasegun Olakunle 16’, 0:2 - Amo Ajobami 30’, 0:3 - Akinsola Babatunde 44’, 0:4 - Olasegun Olakunle 61’, 1:4 - Ognjen Gašević 77’, 2:4 - Marko Bojović 90’