Fudbaleri Sutjeske remijem sa Rudarom u Pljevljima smanjili su prednost na tabeli u odnosu na Budućnost, koja je u 22. kolu Telekom 1.CFL bila ubjedljiva protiv Lovćena - 7:0.

Nikšićani su protiv Rudara vodili sa 1:0 golom Cigera u 33. minutu, da bi domaćinu bod donio Đalović tridesetak minuta kasnije - 1:1.

Budućnost je vezala treći trijumf, ovog puta na Gradskom stadionu savladan je Lovćen sa 7:0. Goleadu je otvorio Damjanović u 11. minutu, dok su do poluvremena pogotke postigli Milić, Vujačić, Stoiljković i Mijić. U nastavku je dva gola dao Perović.

U derbiju kola Zeta je kao gost pobijedila OFK Titograd - 2:0. Jamoa je u 24. minutu doveo svoj tim u vođstvo, dok je konačan rezultat postavio Krstović dvadesetak minuta prije kraja meča.

Petrovac je pred svojim navijačima bio bolji od ,,fenjeraša” Mornara sa 2:1. Kacić u 41. i Jamamoto u 50. minutu omogućili su trijumf koji je ublažio Marković u 80.

Iskra i Grbalj podijelili su bodove u Danilovgradu - 1:1. Rogošić je u 29. minutu bio precizan iz jedanaesterca, dok je Kordić u 83. donio bod svojoj ekipi.

Budućnost - Lovćen 7:0
Damjanović 11', Milić 19', Vujačić 28', Stoiljković 41', Mijić 43', Perović 75' i (p) 84'

Petrovac - Mornar 2:1