Jak vjetar onemogućio ljepšu predstavu u duelu Crne Gore i Srbije.

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 3:1 u prijateljskom meču sa selekcijom Srbije.

Utakmica je usljed jakog sjevernog vjetra odigrana po izuzetno teškim uslovima za igru, a u takvoj situaciji gosti su se bolje snašli. Već u prvom poluvremenu došli su do ubjedljivog vođstva zahvaljujući golovima Ognjena Aidara u 2, Mateje Bračanina u 29. i Atanasiosa Stoinovica u 39. minutu.

U nastavku su ,,sokoli“ zaigrali bolje i agresivnije, ali nijesu mogli bar do izjednačenja. Najbolju priliku za Crnu Goru propustio je Dušan Vuković u 55. minutu, kada je glavom sa nekoliko metara iskosa poslao loptu pored gola. Dobar pokušak imao je i Todor Šekularac minut kasnije, međutim, njegov šut sa desetak metara iskosa završio je preko gola. U 78. minutu šut je oprobao i Jovan Dašić.

Konačan rezultat postavio je Kian Ličina pogotkom u 84. minutu.

- Igrom u prvom poluvremenu nikako ne možemo biti zadovoljni. Veoma loše smo se snašli po jakom vjetru, zbog toga smo često imali pogrešna rješenja, pa je Srbija iz naših individualnih grešaka došla do velike prednosti. U drugom poluvremenu smo bili organizovaniji, pravili smo presing kojim smo pokušali da ugrozimo gol protivnika. Vidjeli smo neke loše segmente u našoj igri i na tome ćemo raditi u narednom periodu, izjavio je selektor Slobodan Drašković.

Crna Gora - Srbija 1:3

Trening kamp FSCG, Podgorica.

Sudija: Vladimir Bjelica.

0:1 - Ognjen Aidar 2’, 0:2 - Mateja Bačanin 29’, 0:3 - Atanasios Stoinovic 39’, 1:3 - Kian Ličina 84’

Crna Gora: Nikola Ivezić, Bojan Adžić (od 60. Kian Ličina), Ognjen Đinović (od 72. Milan Radović), Nikola Vukotić (od 72. Viktor Roganović), Ljubomir Pejović (od 46. Nemanja Božović), Dušan Vuković, Dušan Šuškavčević (od 46. Matija Lambulić), Jovan Dašić (od 83. Jovan Đukić), Lazar Mijović (od 46. Todor Šekularac), Ognjen Bakić (od 72. Čedomir Vujačić), Kristijan Ernec (od 83. Sava Milić).
Selektor: Slobodan Drašković.

Srbija: Marko Ćopić (od 46. Milutin Marić), Dušan Ikanović, Nikola Stanković (od 60. Darko Lukić), Stefan Despotovski, Mateja Đorđević, Dario Grgić, Matea Bačanin, Ognjen Aidar, Nikola Knežević (od 46. Ilija Spasić), Atanasios Stoinovic (od 46. Danijel Ranđelov), Dragan Bojat.
Selektor: Dejan Branković.