Čak 22 gola postignuta na otvaranju drugog dijela sezone u Telekom 1.CFL.

Prvo kolo proljećnjeg dijela sezone donijelo je izuzetno efikasne i uzbudljive utakmice, u kojima su do pobjeda došli Sutjeska, Titograd i Budućnost.

Lovćen je na Trešnjici dočekao Sutjesku i u 57. minutu došao do vođstva preko Ivana Pejakovića, međutim, lider je uspio da preokrene i uzme tri boda - 3:1. Nemanja Nedić izjednačio je u 61. minutu, preokret je donio Miljan Vlaisavljević u 82, dok je trijumf potvrdio Bojan Božović na isteku regularnog dijela utakmice.

I Titograd je, uprkos tome što je bio u rezultatskom zaostatku, upisao pobjedu u 22. kolu Telekom 1.CFL. Drugoplasirani tim na tabeli savladao je sa 3:2 Iskru u Danilovgradu, iako je domaćin vodio od 10. minuta golom Denija Piranića. Poravnao je Nemanja Sekulić u 22. minutu, zatim je u finišu prvog dijela vođstvo gostima donio Mirko Raičević. Novo izjednačenje viđeno je u 55. minutu zahvaljujući Milanu Đurišiću i taj rezultat bio je na snazi do 81. minuta, kada je Mamadu Mendi postavio konačan rezultat meča.

Budućnost je na Gradskom stadionu u Podgorici bila ubjedljiva protiv Mornara - 5:0. Već u 3. minutu mrežu gostiju načeo je Miloš Miljić, vođstvo je udvostručio Draško Božović u 29, dok je Miloš Krkotić u 45. najavio ubjedljiv trijumf. U nastavku su pogađali još Igor Ivanović u 63. i Mihailo Perović iz jedanaesterca u 82. minutu.

Najviše golova viđeno je u Petrovcu, gdje je domaćin remizirao sa Grbljem - 3:3. Kristijan Vuljal otvorio je goleadu u 22. minutu, da bi ubrzo uzvratio Stefan Đorđević. Jovan Vučinić je u 32. vratio prednost svojoj ekipi, da bi preokret gostima donijeli Ivan Vuković i Petar Vukčević, koji su precizni bili u 63. i 78. minutu. Ipak, Petrovac je poraz izbjegao zahvaljujući golu Borisa Kopitovića u posljednjim trenucima meča.

Zeta je do samog finiša vodila na gostovanju Rudaru, ali se na kraju morala zadovoljiti bodom - 1:1. Igor Vujačić je u 48. minutu doveo goste u vođstvo, koje je trajalo do 90. minuta i pogotka Radomira Đalovića sa bijele tačke.

Budućnost - Mornar 5:0