Bugarska odoljela napadačkoj igri Crne Gore.

Futsal reprezentacija Crne Gore remijem sa Bugarskom započela je nastup u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

U prvom kolu grupe G preliminarne runde kvalifikacija bilo je 1:1, iako je ekipa Sveta Ljesara prikazala mnogo bolju igru od domaćina turnira. Osim gola Dimitra Cvetanova u 9. minutu, Bugarska nije imala šut na gol naše reprezentacije. Sa druge strane, odlične šanse za Crnu Goru propustili su Milovan Drašković, Dragan Jakovljević, Bojan Bajović, Ilija Mugoša i Zoran Barović. Uz to, lopta je u mreži Bugara završila nakon autogola Danijela Nestorova u 14. minutu.

- Odigrali smo veoma dobru utakmicu, ali nijesmo imali sreće da pobijedimo. Bili smo bolji tokom cijelog meča, imali nekoliko odličnih prilika, a protivniku nijesmo dozvolili da nas ozbiljnije ugrozi, osim kada je postigao gol. Momci su dali sve od sebe i ne mogu ništa da im zamjerim. Slijedi duel sa Holandijom, favoritom turnira. Ukoliko odigramo kao protiv Bugarske, možemo ostvariti pozitivan rezultat, istakao je selektor Ljesar.

U drugom kolu grupe G Crna Gora igra protiv Holandije. Taj meč na programu je sjutra, od 18 časova.

Bugarska - Crna Gora 1:1

Palata kulture i sportova, Varna.

Sudije: Kostas Nikolau (Kipar), Hikmat Kafarli (Azerbejdžan), Danijele D'adamo (San Marino).

1:0 - Dimitar Cvetanov 9', 1:1 - Danijel Nestorov (ag) 14'

Bugarska: Ismet Hađijev, Dimitar Cvetanov, Marko Kostić, Jovan Stanković, Georgi Karageorgijev. Igrali su još: Ilijan Ilijev, Veselin Gerenski, Martin Nedkov, Stamen Arsov, Vladimir Baharov, Pavlin Kuzov, Danijel Nestorov, Juri Dermanski.
Selektor: Emil Minčev.

Crna Gora: Dragoljub Despotović, Milovan Drašković, Zoran Barović, Bojan Bajović, Ilija Mugoša. Igrali su još: Milun Sekulić, Saša Gojković, Aleksa Bečanović, Eldin Ćorović, Dragan Jakovljević, Nikola Vidaković, Marko Spasojević, Petar Perošević, Aleksandar Obradović.
Selektor: Sveto Ljesar.