Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 2:1 u prijateljskom meču sa Bosnom i Hercegovinom.

Ekipa Mirka Marića dobro je otvorila meč, u 4. minutu Helena Božić je dobro šutirala sa distance, ali je lopta otišla preko gola. Četiri minuta kasnije Armisa Kuč je bila u dobroj situaciji, međutim, golman gostiju Envera Hasanbegović je bila sigurna.

Nakon nekoliko solidnih prilika gošći, najbolju priliku za Crnu Goru u prvom poluvremenu propustila je Slađana Bulatović u 30. minutu. Njen odličan pokušaj krajnjim naporom odbranila je Hasanbegović.

U posljednjim trenucima prvog dijela Bosna i Hercegovina je došla u vođstvo zahvaljujući pogotku Minele Gračanice.

Crna Gora je do izjednačenja došla u 67. minutu, ovog puta Marija Šebek je zatresla mrežu protivnika.

Ipak, Gračanica je u 75. minutu postigla još jedan gol, ujedno i postavila konačan rezultat.

- Zadovoljan sam kako smo odigrali utakmicu. Dobro smo igrali sa loptom u posjedu i imali fazu dobre igre početkom drugog poluvremena, kada smo i postigli gol. Kako je utakmica odmicala, padali smo u dijelu fizičke spreme, zbog čega su gošće olako dolazile do prilika. To je segment na kojem ćemo raditi u narednom periodu, kazao je selektor Marić.

Naredni prijateljski meč Crna Gora će odigrati protiv Slovenije. Taj meč na programu je u ponedjeljak 21. januara, sa početkom od 13 časova na stadionu ,,DG arena” u Lješkopolju.

Crna Gora - Bosna i Hercegovina 1:2