Mlađa omladinska reprezentacija Crne Gore poražena je od Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0 u posljednjem kolu prijateljskog turnira u Hrvatskoj.

,,Sokolima“ je ovo drugi poraz na turniru koji se održava u Medulinu, uz trijumf nad Hrvatskom.

- Opet smo rano primili gol i opet iz greške. Na tim stvarima ćemo morati da poradimo. Nakon toga smo igrali dobro, bili agresivni i stvarali prilike, igrali smo bolje nego u duelu sa Turskom. Šteta što nijesmo iskoristili šanse koje smo stvorili, a na kraju smo primili drugi gol koji je malo pokvario utisak, istakao je selektor Milorad Peković.

Bosna i Hercegovina povela je već u šestom minutu, kada je Slobodan Tomić iskoristio lošu reakciju odbrane Crne Gore nakon jednog kornera.

Dobru priliku za izjednačenje imao je Andrija Krivokapić u 20. minutu, ali je njegov šut završio pored gola protivnika. Desetak minuta kasnije i Dženan Mucić je oprobao udarac, međutim, rezultat se nije mijenjao.

Najbolju šansu za gol propustio je Ognjen Gašević u 50. minutu, neometan je sa nekoliko metara šutirao u golmana.

Kazna za promašaje stigla je u posljednjim trenucima meča, Devlić Bajzit je postavio konačan rezultat preciznim udarcem sa petnaestak metara.

Crna Gora - BiH 0:2